Güncel

İzmir yeni yılda sanata doyacak

İzmir yeni yılda sanata doyacak

Kültürel ve sanatsal etkinliklerle ulaşmayı hedefleyen İzmir Sanat, yılların deneyimi ve birikimiyle yeni yıla dopdolu giriyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Sanat, yeni yılda Ömür Göksel’den Anjelika Akbar’a kadar onlarca ünlü sanatçı ve grubu konuk edecek; sergi, tiyatro ve sanat kurslarına evsahipliği yapacak.

Her kesimden İzmirli’ye kültürel ve sanatsal etkinliklerle ulaşmayı hedefleyen İzmir Sanat, yılların deneyimi ve birikimiyle yeni yıla dopdolu giriyor. 2000 yılında Kültürpark’ta hizmete açılan İzmir Sanat, kuruluşunun 10. yılında çocuk tiyatrosundan sinemaya, oda müziği konserlerinden resitallere, plastik sanatlardan tiyatroya, konferans ve panellerden ulusal ve uluslararası etkinliklere uzanan dolu bir programla yine kentlilerin beğenisini kazanacak. 2009’da oda müziği, orkestra konserleri, caz programlarıyla seyircinin karşısına çıkan İzmir Sanat, yeni yılın sanat sezonunda da nitelikli etkinlikleri seyircisiyle paylaşmaya devam edecek.

2010 sezonu etkinlikleri arasında, Klasikten Flamenko’ya Gitar Resitali, Ensemble ArkiTek’Türk konseri, Flüt fantezileri, Tonaliteden Günümüz Müziğine, Ömür Göksel ve Orkestrası, String Inspirations Quintet, Fransız Akşamı, Altuğ Dilmaç 35.Sanat Yılı yer alacak. Ayrıca Muammer Ketencoğlu, Rus Romantikleri konseri, Duo Taksim, Ege Yaylı Çalgılar Beşlisi, Chopin ve Rachmaninov Gecesi, Aşkın Evrensel Dili, Piyanolu Trio konseri, Kırıka Konseri, Vurmalı Çalgılar konseri, Anjelika Akbar konseri, İzmir Sanat Çoksesli Korosu konserleri, orkestra konserleri, keman piyano konserleri, çeşitli oda müziği ve caz konserleri de sanatseverlerle buluşacak. Bunların yanı sıra, Sinema Günleri ve 27 Mart Dünya Tiyatro Haftası’nda yer alacak tiyatro gösterimleri de İzmir Sanat’ın görsel sanat zenginlikleri arasında yer alacak.

İzmir Sanat Fuaye ise bundan önceki yıllarda olduğu gibi 2010’da da çeşitli sanatçıların resim sergilerine evsahipliği yapacak. 5-10 yaş arası çocuklara bale kursu ve İzmir Sanat Çocuk Korosu da yıl boyunca etkinliklerine devam edecek.

 

2009-12-31
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL