Güncel

Turizmciler Tatil Günleri Fuarında

Turizmciler Tatil Günleri Fuarında

ATM’de 24 Ocak’ 2010’a kadar açık kalacak ATTM Travel Ankara Turizm ve Tatil Günleri Fuarında, oteller, seyahat acenteleri, tatil köyleri, Termal ve devre mülk tesisler, kış ve kayak tesisleri tanıtım yapabilecek.

ANKARA İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Exponet Organizasyon tarafından düzenlenen ATTM Travel Ankara Turizm ve Tatil Günleri Fuarı, yarın Başkentlilerle buluşacak.

Atatürk Kültür Merkezinde 24 Ocaka kadar açık kalacak ATTM Travel Ankara Turizm ve Tatil Günleri Fuarında, oteller, seyahat acenteleri, tatil köyleri, Termal ve devre mülk tesisler, kış ve kayak tesisleri, tatil köyleri, illerin kültür ve turizm müdürlüklerinin yanı sıra belediyelerin de tanıtım yapabileceği bir ortam oluşturulacak.

Ankara için önemliAnadolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Seçim Aydın, fuarın Ankara için çok önemli olduğunu, bu tür organizasyonların İstanbul, İzmir ve Antalyada yıllardır düzenlendiğini söyledi.Türkiyede en çok turist veren illerin başında Ankaranın geldiğini vurgulayan Aydın, Bu nedenle insanların nereye gideceğini, nerede kalacağını rahatlıkla görebileceği ve analiz edebileceği bir fuar olsun istedik. Anadoludaki tüm seyahat acenteleri ve otelcilerin katılımının sağlanması gerekiyor, bunun için çalışmalar yapılıyor dedi.

Müşteri olanağı
Aydın, fuarın Ankaranın tanıtımına ve Ankaralıların tatil alternatiflerine büyük katkı sağlayacağına inandıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:Fuarda Türkiyenin önemli turizm yörelerinden Göreme kenti tarihi ve kültürel eserleriyle birlikte tanıtılacak. Biz bütün bölgelerimize davette bulunduk. Bursa, Antalya, Bodrum, Marmaristeki acentelere, otellere kendilerini tanıtmak için büyük bir fırsat bulunduğunu söyledik. Bu seneki organizasyon ilk olacak ama fuarın etkili olduğunu gören bölgeler önümüzdeki yıl buraya gelecektir diye düşünüyorum.Erken rezervasyon satışları şeklinde organizasyonlar olacak ve hedefi yukarı doğru taşıyacak. Ayrıca bölgelerden gelenler kendilerine özgü ürünleri sergileyip müşteri bulma imkanına sahip olacak.Fuarın katılımcı profili arasında, oteller, apartlar, devre mülkler, fizik tedavi merkezleri, seyahat acenteleri, tatil köyleri, kış ve kayak tesisleri, gemi turları, golf ve tenis turizmi, hidro terapi, ılıcalar, kaplıcalar, inanç turizmi, kamp merkezleri, kongre merkezleri, kültür turizmi, mağara turizmi, spa ve kür merkezleri, yat kiralama, yayla ve dağ turizmi gibi alanlar yer alıyor.

Ziyaret ücretsiz
EXPONET Organizasyondan Yusuf Erdem de fuarın Ankarada ilk ve tek sayılabileceğini belirterek, sektördeki herkesi beklediklerini bildirdi.Ankara gibi yaklaşık 2,5 milyon düzenli turist veren bir kentin, bu sektördeki dinamiklerinin fuar sayesinde daha da gelişeceğine inandıklarını anlatan Erdem, Fuarın Türk turizmine büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Birçok bölgeden katılımcımız olacak. Kapadokya bölgesi Göreme ile birlikte 7 ilçe belediyesinin toplu katılımıyla tanıtılacak diye konuştu.Erdem, şu an itibariyle firma sayısının 70 civarında olduğunu ifade ederek, 21-24 Ocak tarihlerinde her gün 10.00-20.00 saatlerinde açık olacak fuar ücretsiz olarak gezilebilece

 

2010-01-21
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL