Güncel

Akdeniz’e düşen uçak bulunamıyor!

Akdeniz’e düşen uçak bulunamıyor!

Etiyopya Havayolları’na ait bir yolcu uçağı, Beyrut havaalanından ayrılmasından kısa bir süre sonra Akdeniz’e düştü.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı’ndan Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’ya gitmek üzere kalktıktan kısa bir süre sonra radarda kaybolan Etiyopya Havayolları’na ait uçağın düştüğü yetkililerce teyit edildi.

Lübnan hava ulaşım ve güvenlik yetkilileri, yerel saatle 02.00 sularında havalanan Boeing 737-800 tipi uçağın kısa bir süre sonra, 90 kişiyle birlikte Akdeniz’e düştüğünü bildirdiler.

Uçağın güçlü rüzgar ve yoğun yağmur altında havalandığına işaret eden yetkililer, uçaktaki yolculardan 50’sinin Lübnanlı, birer İngiliz, Kanada ve Rus vatandaşının dışındaki yolcuların ise Etiyopyalı olduğunu belirttiler.

Yetkililer, uçuş planına göre uçakta 82 yolcu ve 8 mürettebat bulunduğunu ifade ederek, olayın terörle bağlantılı olduğunun düşünülmediğini, kötü hava koşullarının kazaya yol açmış olabileceğini bildirdiler.

Lübnanlı yetkililer ayrıca, uçağın düştüğü yerin belirlenmesi amacıyla gemilerle arama çalışmalarının başlatıldığını kaydettiler.

Kazanın duyulmasının ardından üst düzey bazı yetkililer ile bazı yolcu yakınları havaalanına geldi.

Devlet kuruluşu olan Etiyopya Havayolları, kısa bir süre önce kendisini Afrika hava trafiğinin önemli aktörlerinden biri olduğunu açıklayarak, Asya kıtasına yönelik uçuşlarını artırmıştı.

Etiyopya Havayolları’ndan son yapılan açıklamada, toplam değeri 767 milyon doları bulan Boeing 737-800 tipi uçaklardan 10 adet sipariş edildiği belirtilmişti

 

2010-01-25
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL