Güncel

FİVE BOUTİQUE HOTEL 1 YAŞINDA

FİVE BOUTİQUE HOTEL 1 YAŞINDA

Beş turizmci genç tarafından 100 yıllık bir binanın restore edilmesiyle faaliyete geçen Türkiye’nin ilk organik oteli; Five Boutique Hotel birinci yılını geride bıraktı…

Harbiye de 100 yıllık tarihi bir binanın, organik otel konsepti ile turizme kazandırılmasını sağlayan 5 girişimci genç; turizme de yeni bir soluk ve bakış açısı getirdi.

Odaların çarşaf ve nevresimlerinden, yastık ve havlularına, banyoda kullanılan sabun ve şampuanlardan, hijyen malzemelerine kadar doğayı koruyan çevreci bir yol izlenen Five Boutique Hotel konsepti ile turizm sektöründe bir ilk…

Doğa ile uyumlu, organik ve sağlıklı beslenmeyi ön plana çıkaran sertifikalı organik ürünler ile hizmet veriliyor. Sadece organik boya ve malzeme kullanılarak gerçekleştirilen resim sergileri ile sanat dünyasında adını duyuran otel, sanatseverlerin buluşma noktası..

Five Boutique Hotel’in Logosu ve web sitesinin konsepte uygun olarak yenilendiğini belirten şirket ortaklarından turizmci Ersen Yılmaz ile 2009 yılını değerlendiren mini bir söyleşi yaptık.

İşte turizmhaberleri.com’a yapılan çok özel açıklamalar:


Türkiye’nin ilk organik oteli olarak ilk yılınızı nasıl değerlendiriyorsunuz¿

”Türkiye pazarında yeni ve pahalı bir konsept olan organik konseptini taşıyabilmek gerçekten kolay degil. Çünkü rakip otellerle rekabet edebilmek ve bu arada da doluluk oranınızı artırmak zorundasınız. Fiyat olarak yukarılarda kalmamanız gerekmekte doğal olarak. İşte bu dengeyi tutturmak için karlılık oranlarınızı aşağıya çekmek zorunda kalıyorsunuz.Ve ilk seneyi bu kar marjlarında zor geçirdiğimizi belirtebilirim.
Ancak bunun yanında, ilk yıl için hedeflediğimiz doluluk oranlarını tutturmamız bizim için sevindirici olmuştur.Kısacası 1.nci Yılın sonunda dolulukta hedefimizi tutturduk ancak karlılıkta beklentinin gerisinde kaldık..

Misafirleriniz ağırlıklı olarak hangi ülkelerden oluşuyor¿

Ağırlıklı olarak Avrupalı turistleri ağırlıyoruz. Bu oran otelimizin yüzde 50 lik kısmını oluşturmakta. Avrupalı turistlerde başı Alman misafirlerimiz çekmekte.
Bunun dışında otelimizin müşteri portföyünde yüzde 20 lik kısmı Amerika kıtası misafirleri,yüzde 10 Asya kıtası misafirleri ve yüzde 20 de Türk misafirlerimiz oluşturmaktadır.

Türklerin organik bir otele ilgileri nasıl¿

Türk misafirlerde organik konsepte olan ilgi malesef biraz daha düşük. Otelimizde konaklama yapan Türk misafirlerimizin sadece organik konsept yüzünden gelen kısmı yüzde 5 lik bir oranı oluşturmakta.

Otelinizde en çok neler beğeniliyor¿

Otelimizin en çok beğenilen tarafları, müşterilerimizin keyifli bir uyku dönemi geçirdiklerini söylemeleri, organik kahvaltı ve kongre merkezine olan mesafe yakınlığı…

Yabancıların değerlendirmeleri nasıl¿

Yabancı misafirlerimiz genel anlamda otelimizde yaptıkları konaklamadan dolayı mutlular. Zaten büyük çoğunluğu ”Organik Konsept” nedeniyle rezervasyon yaptırıyorlar. Ve beklentilerinin karşılandığını, bir sonraki gelişlerinde de rezervasyonlarını yaptıracaklarını söylemekteler..

Başka şehirlerde yapılanmayı planlıyor musunuz¿

Bizler için İstanbul çok büyük bir öneme sahip ve başka şehirlerde bu konseptin devamını gerçekleştirmeyi şimdilik düşünmüyoruz.

Yeni projeler var mı¿

Şu andaki projemiz İstanbul Asya yakasında bir yer bulup bu konseptin 2. sini Asya yakasında gerçekleştirmek..

TURİZMHABERLERİ.COM AİLESİ OLARAK;
FİVE BOUTİQUE HOTEL’E BAŞARILARLA DOLU NİCE YILLAR DİLİYORUZ.

 

2010-03-02
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL