Güncel

Antalya ve Şanlıurfalı yatırımcıların güçbirliği

Antalya ve Şanlıurfalı yatırımcıların güçbirliği

Şanlıurfalı işadamları ATSO’yu ziyaret etti.Antalya ve Şanlıurfalı yatırımcılar tarımda güç birliğine gidiyor

Geçtiğimiz günlerde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası üyesi işadamlarını ağırlayan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, Antalya’ya iade-i ziyarette bulundu. 40 kişiden oluşan heyet, Expo Center’da açılan Fresh Antalya Yaş Sebze ve Meyve Fuarı’nın ardından Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sabri Ertekin ve Meclis Başkanı Mehmet Sait Melik’in başkanlığındaki Şanlıurfa Heyeti, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Vucudi Özen, Yönetim Kurulu Üyeleri ve ATSO Meclis Başkanı Ali Rıza Akıncı tarafından kabul edildi.

Şanlıurfa TSO Meclis üyelerine ATSO Hizmet Binası’nı gezdiren ATSO Başkan Yardımcısı Adnan Vucudi Özen, daha sonra ATSO Meclis Salonu’nda odanın faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

ATSO Meclis Başkanı A.Rıza Akıncı da, ATSO üyesi işadamlarının kısa süre önce Şanlıurfa TSO’nun konuğu olduklarını ve bölgede incelemelerde bulunduklarını hatırlatarak, Şanlıurfa’da kendilerine gösterilen yakınlık için teşekkür etti. Akıncı, güneyin iki büyük kenti arasında, ikili ilişkilerin son dönemde giderek gelişmesinden büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Şanlıurfa heyetinin Antalya’da fide üretimi ve kesme çiçek tesislerini gezeceğini belirten Akıncı, Şanlıurfa’da tarımda büyük potansiyel bulunduğunu, iki bölgenin bu alanda işbirliği yapmasının Türk tarımının gelişmesi açısından da yararlı olacağını sözlerine ekledi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sabri Ertekin de, Antalyalı yatırımcılarla yaptıkları görüşmelerden çok faydalandıklarını belirtti. Ertekin, “Böyle çalışkan insanlar oldukça Türkiye’nin önü çok açık. Birbirimizin ayağına dolanmadığımız zaman, birbirimize yardımcı olduğumuz zaman çok başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Şanlıurfa TSO Meclis Başkanı Mehmet Sait Melik de, Şanlıurfa’daki tarım sektörünün Antalyalı yatırımcılardan öğreneceği çok şey olduğunu belirterek, “Urfa’da tarıma dayalı bir sanayi olacak. Antalya olarak bu konuda çok yol almışsınız. GAP bütün Türkiye’nin bölgesi. Sizden alacağımız çok şey var” diye konuştu.

ATSO Başkan Yardımcısı Adnan Vucudi Özen ve Meclis Başkanı Ali Rıza Akıncı, ziyaretin anısına Şanlıurfa TSO Başkanı Eyüp Sabri Ertekin ve Meclis Başkanı Mehmet Sait Melik’e seramik bir tabak hediye etti. Ertekin ve Melik de, Özen ve Akıncı’ya yöresel hediyeler verdi.

 

2010-03-18
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL