Güncel

DEMRE’DEN AMERİKA’YA UZANAN MUTLULUK PROJESİ..!

DEMRE’DEN AMERİKA’YA UZANAN MUTLULUK PROJESİ..!

Demre’de evlilik turizminin öncülüğünü yapan Wedding City Antalya, Amerika’da faaliyet gösteren Elite Turkey Tours ile anlaştı. Demre’den Amerika’ya uzanan mutluluk projesi detayları Nilgün ATAR özel haberinde…

NİLGÜN ATAR
nilgunatar@turizmhaberleri.com

Antalya’da turizmi çeşitlendirecek ve 12 aya yayacak olan evlilik turizminin başlatılmasında aktif rol üstlenen Wedding City Antalya firması; bir yandan 2.Uluslararası Noel Baba Evlilik Şöleni’nin dünya çapında ses getirmesi için hazırlıklarını sürdürüyor, diğer yandan çeşitli ülkelerden seyahat acentaları ile anlaşmalar yapıyor. Ayrıca Rusya’dan 3 evlilik firmasının da yer aldığı dünya çapında evlilik firmaları ile görüşmelerini sürdürüyor.

Amerika’nın New Jersey kentinde faaliyet gösteren Elite Turkey Tours’un sahibi Hülya Aydoğan’a projenin Amerika yetkililiğini vermek üzere anlaştıklarını belirten Wedding City Antalya Genel Müdürü Gülseren Özdemir; ”Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteklediği Noel Baba Evlilik Şöleni projesinin Demreli St Nicholas’ı en gerçek ve en doğru şekilde dünyaya tanıttığını” söyledi.

NOEL BABA’YI DÜNYAYA EN DOĞRU TANITAN PROJE..!
Özdemir, “Bu projede Aziz Nicholas kırmızı kürkleri, kızakları ile değil, evlenemeyen gençleri evlendiren, yardımsever ve barışçı kişiliğiyle yer alıyor. Noel Baba evlilik şöleni bilinen ve takip edilen bir markaya dönüştüğünde Aziz Nicholas’ın Türkiye’de doğup öldüğünü, mezarının Demre’de bulunduğunu tüm dünya öğrenecektir” dedi.

Pek çok önemli seyahat acentası ve tur operatörü ile anlaşma yaptıklarını belirten Özdemir;
“çalıştığımız tur şirketleri bu projeyi partnerleri aracılığı ile satmaya başladılar, kendi sitemiz üzerinden düğün siparişleri başladı. Antalya’da WEDDİNG CİTY ANTALYA projesinin evlilik turizminde sağlam temelleri kurduğunu düşünüyoruz”dedi.

Özdemir proje ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“ULUSLARARASI NOEL BABA EVLİLİK ŞÖLENİ projemizin her yıl bir düğün karnavalı gibi kutlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Evlenecek Hıristiyan, Ortodoks çiftlere, misafirlere Noel Baba Müzesi’nde 6 Aralık’ta yarı hacı oldukları tarihi atmosferdeki yaşayacakları özel günün dışında, kendi kültürümüz olan kına gecesi, gelin hamamı, gelin alma törenlerini de bizzat yaşatarak din, dil, kültür ayrımı olmaksızın insan sevgisini, dünya kardeşliğini ve barış mesajları veren bir düğün festivalini tanıtmak için Rusya, Avrupa ve Amerika’da partnerlerimizle çalışmalar yapıyoruz.

AMERİKA’DA ELİTE TURKEY TOUR TEK YETKİLİMİZ..!
2. Uluslararası Noel Baba Evlilik Şöleni ile birlikte; 12 ay düğün, nikâh kokteyl, evlilik yıldönümü kutlamaları organizasyonlarımızın tanıtılması ve pazarlanması için Amerika’da faaliyet gösteren Elite Turkey Tours seyahat acentasına WEDDİNG CİTY ANTALYA proje adımızın tek yetkililiğini verdik. Antalya’da evlilik turizminin gelişmesi için sağlam temeller oluşturup akılcı uzun soluklu stratejiler geliştirdik. WEDDİNG CİTY ANTALYA gönüllüleri sayısı hızla büyüyor. Kocaman bir aile oluyoruz.”dedi.

AMERİKA’DA YAŞAYAN TÜRKLER BİLE NOEL BABA’NIN DEMRELİ OLDUĞUNU BİLMİYOR..

Elite Turkey Tours’un sahibi Hülya Aydoğan ise Noel Baba Evlilik Şöleni, Türkiye’de evlilik turizminin geliştirilmesi, proje ile kısa ve uzun vadede öneri ve öngörülerini ilk kez turizmhaberleri.com’a açıkladı:

“Wedding City Antalya Genel Müdürü Gülseren Hanım ile Demre-Noel Baba ve evlilik turizmine gönül verdik. Yıllarca modacılık yapmış bir insan olarak evlenecek kişilerin beklentilerini biliyorum. Amerika’da uzun yıllar turizm sektöründe faaliyet gösteriyor olmam en büyük avantajım. IATA ASTA OSSN üyesiyim, su anda benimle birlikte çalışan 100 ün üzerinde acentaya Türkiye tur paketleri satıyorum.

Ancak üzülerek söylemeliyim ki hiç bir Amerikalı, Noel baba nın Türkiye’de yaşadığını bilmiyor hatta ne yazık ki burada yaşayan Türklerin bir çoğu da bunu bilmiyor diyebilirim. Bu konuya hak ettiği önemi verdiğimiz takdirde Türkiye’nin, Demre’nin ve Antalya’nın çok sayıda turiste ev sahipliği yapacağına şüphem yok. Ama bu yol kolay bir yol değil elbette akılcı marketing çalışmaları yapmak, hedef kitlelere ulaşmak, reklam yapmak bir çok acenta ile işbirligi çalışmalarına başlamak gerekir.

Bu çerçevede UNESCO yatırımlarının Demre’ye yönlenmesini sağlamak, bu arada çok iyi bilinen ünlü firmaların sponsorluğunu almak, Amerika’dan bazı TV kanallarını festival icin Demre ye davet edilmesini hatta belgesel hazırlamalarını sağlamak reklamımızı yapmak adına çok faydalı olur” şeklinde konuştu.

 

2010-04-20
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL