Güncel

İtalyan Konsolos Carta’dan Arrivederci İzmir

İtalyan Konsolos Carta’dan Arrivederci İzmir

İzmir’deki 3 yıllık görev süresini tamamlayan İtalyan Konsolos Simon Carta, “Dostluk ve hedef aynı kalıyor. Ekipler değişebilir” dedi

İtalyan Konsolos Simon Carta, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na veda ziyaretinde bulundu.
İtalya-Türkiye ve İzmir-İtalya ilişkilerinin gelişmesi, güçlenmesi ve işbirliğinin artırılması yönünde büyük emeği olan Carta’ya katkılarından dolayı teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Kentimizde kısa süre içinde kendini sevdiren, iki ülke arasındaki dostluk bağlarını pekiştiren Sayın Carta’yı yeniden aramızda göreceğimize inanıyorum. Kendisini her zaman İzmir’e bekliyoruz” dedi.

Konsolos Simon Carta ise İzmir’e gelecek yeni konsolusun da kurulan işbirliğini güçlendirip geliştireceğine inandığını söyleyerek “Dostluk ve hedef aynı kalıyor. Ekipler değişebilir” dedi. Carta 3 yıllık görev süresi boyunca kendisine destek veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na ve yaptıkları etkinliklere coşkuyla katılan İzmir halkına teşekkür etti. Ziyaretin sonunda Başkan Kocaoğlu, Konsolos Carta’ya, İzmir körfezini simgeleyen tekne formunda kristal bir biblo hediye etti.

 

2010-05-20
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL