Güncel

İzmir Doğal Yaşam Parkı’na bir ödül daha

İzmir Doğal Yaşam Parkı’na bir ödül daha

Sağlıklı Kentler Birliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Doğal Yaşam Parkı Projesi”ni Özel Ödüle layık gördü.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sağlıklı Kentler Birliği’nin Ürgüp Buluşması’ndan ödülle döndü. Ana teması “Tüm Politikalarda Sağlık ve Sağlık Alanında Eşitlik” olan ve birliğin ilk geniş katılımlı toplantısı sayılan Ürgüp Buluşması’nda ‘Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri” de sahiplerini buldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sağlıklı Şehir Planlaması ve Çevre Ödülü kategorisinde “İzmir Doğal Yaşam Parkı Projesi”yle Jüri Özel Ödülüne layık görüldü. Sağlıklı Kentler Proje Koordinatörü Özlem Tuğaç, Büyükşehir Belediyesi adına ödülü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin elinden aldı.

Ürgüp Belediyesi’nin ev sahipliğinde belediye başkanları, meclis üyeleri, sağlıklı şehir proje koordinatörleri ve uzmanların katılımıyla yapılan toplantıda, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden öğretim üyeleri; sağlık, kentsel hizmetler ve yönetimde eşitlik konusundaki bilgilerini dinleyicilerle paylaştılar.

Sağlıklı Kentler Birliği, Türkiye’de yaşayan insanların sağlıklı şehirler hareketi ile sosyal, ekonomik, fiziksel, kültürel ve eğitim açısından daha tatmin edici yaşam koşullarına sahip olmasını sağlamak, birlik üyesi belediyeleri sağlıklı şehir plan ve stratejileri üretmek ve bunları uygulamaya koymaya motive etmek ve özendirmek amacıyla her yıl “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülü” veriyor.

 

2010-05-25
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL