Güncel

Antalya Büyükşehir ile Bagev’den istihdam işbirliği..

Antalya Büyükşehir ile Bagev’den istihdam işbirliği..

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (Bagev) ve Antalya Büyükşehir Belediyesi; istihdam protokolü imzaladı

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (Bagev) Başkanı Ali Çandır ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni makamında kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın Antalya’da istihdama yönelik 2 yıl süreli önemli bir iş birliği protokolüne imza attı.

Protokol kapsamında Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen istihdam ofisi ile Bagev tarafından oluşturulan istihdam bankası (bagevkariyer.com ) ortak bir platformda buluşarak Antalya’da yaşanan işsizliğe çözüm olacak.

Bagev Başkanı Ali Çandır Büyükşehir Belediyesi ile sosyal bir projede birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Çandır, “İşsizlik Türkiye’nin kanayan yarası. Bölgenin istihdam profilini çıkararak iş ve işgücüne katkı sağlamayı hedefledik. Oluşturduğumuz kariyer bankası ile Büyükşehir Belediyesi’nin kariyer ofisini aynı amaç çerçevesinde birleştirmek istedik. İş başvurusu için vatandaşlarımız bagevkariyer.com adresine müracaat edebilir’ dedi. Ali Çandır Başkan Akaydın’a ortak projeye olan desteğinden dolayı teşekkür etti.

BİRLİKTELİK SAĞLANDI
Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın da imzalanan ortak protokolün önemine değindi. Akaydın, “ İşsizlik gibi önemli bir soruna, sivil toplum kuruluşları ve belediye kaynaşması ile çözüm getirmek adına iyi bir birliktelik sağladık. Protokolün bu noktaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu. İmzalanan ortak protokol ile Büyükşehir Belediyesi kariyer ofisine yapılan iş başvuruları ile Bagev tarafından hayata geçirilen istihdam portalı ortak platformda hareket edecek. İş başvuruları burada değerlendirilerek sektörün ihtiyacına yönelik iş gücü karşılanacak. Protokol çerçevesinde engelli vatandaşların istihdamına ve müteşebbis olmalarına yönelik özel bir çalışma yürütülecek.

 

2010-07-30
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL