Güncel

Yabancı acentalar Karasu yu gezdi

Yabancı acentalar Karasu yu gezdi

Sakarya’nın turizm potansiyelinin artırılması kapsamında, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen seyahat acentalarının temsilcileri, Karasu ilçesini gezdi.

Sakarya’nın turizm potansiyelinin artırılması kapsamında, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen seyahat acentalarının temsilcileri, Karasu ilçesini gezdi.

İğneada’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük subasar ormanı olan Acalar Longozunu gezen yabancı misafirler, doğal güzelliklere hayran kaldı.

İlin doğal güzellikleri, tarihi ve turistlik yerlerinin turizme kazandırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında, Sakarya Turizm Platformu’nca düzenlenen program kapsamında Almanya, Çek Cumhuriyeti, İtalya, İngiltere gibi Avrupa ülkelerinden gelen 22 seyahat acentasının temsilcileri, Adapazarı ve Sapanca’nın ardından Karasu ilçesini gezdi.

Karadeniz’in gözde sayfiye merkezlerinden olan Karasu’da subasar ormanı olan Acalar Longozu’ndaki doğal güzellikleri deniz bisikleti ile dolaşarak görme fırsatı bulan yabancı misafirler, Sakarya Nehri’nin Karadenize döküldüğü yer olan Yenimahalle ile ilçedeki turistik otelleri gezdi.

Turizm acentelerinin temsilcilerine İl Kültür Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Sakarya Turizm Platformu Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Mahmutoğulları ve Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu eşlik etti.

İlçede turizmin yerleşmesi doğrultusunda yatırımlar yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı İspiroğlu, ”İlçemizin turizm potansiyeli oldukça yüksek. Karadeniz kıyıları spor turizmi için uygun yerler. İlimizin turizm potansiyelinde yüzde 80’den fazlası yerli turist. Biz yabancı turistlere de yönelmek ve onlara da hitap etmek istiyoruz.” dedi.

Gezide en çok Acalar Longozu’na hayran kaldıklarını ifade eden yabancı misafirler, ilçeden olumlu izlenimlerle ayrıldı.

 

2010-09-03
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL