Güncel

Turizm alanının en iyi tezleri belli oluyor..

Turizm alanının en iyi tezleri belli oluyor..

Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi, 12-15 Nisan 2012 tarihlerinde Antalya’da Majesty Resort Hotel Mirage Park’ta gerçekleştirilecek.

6.Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi Kurulu tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Turizm veya turizmi inceleme alanı olarak seçmiş lisansüstü öğrenciler arasındaki ilişki ve işbirliğini geliştirmek amacıyla düzenlenen Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi’nin Altıncısı, 12 – 15 Nisan 2012 tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde Majesty Resort Hotel Mirage Park’ta gerçekleştirilecektir.

Önceki kongrelerde olduğu gibi bu kongrede de, sunulan yüksek ve doktora tezlerini yöneten danışmanların Kongre’de bulunmalarını ve çalışmalara katkıda bulunmalarını ve diğer tez hazırlayan öğrencilerle etkileşime girmelerinin yararlı olacağını düşünüyoruz. Bu bağlamda, Kongre’de sunulmak üzere başvurusunu yapan (ve katılım ücretini yatıran) en az iki yüksek lisans ve/veya doktora tez çalışmasının danışmanını da 12-15 Nisan 2012 tarihleri arasında Kongre’de ağırlamak ve aşağıda belirtilen kategorilerde nitelikli çalışmaların belirlenmesi için seçici kurul üyesi olarak Kongre’ye katkıda bulunmalarını istiyoruz.

Kongre’nin lisansüstü tezler bölümüne, Türkiye’de yüksek lisans ve doktora düzeylerinde turizm ve ilgili alanlarda hazırlanmakta (devam etmekte) olan ve önceki kongrelerde sunulmamış; kongre döneminde devam eden veya 2010, 2011 ve 2012 yıllarında tamamlanmış olan tez çalışmaları kabul edilmektedir.

VI. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi’nin tez çalışmaları kategorisine 10 MART 2012 tarihine kadar başvuru kabul edilmektedir. Kongre ile ilgili ayrıntılı bilgi aşağıda adresi yer alan web adresinden elde edilebilir.

İlgi ve işbirliğinizden dolayı teşekkür eder, saygılar sunarız.

Düzenleme Kurulu.

Kongre resmi sayfası: http://www.turamerkongre.gazi.edu.tr

Özel Ödül:
Çelik GÜLERSOY Özel Ödülü

Doktora Tezleri Kategorisi:
a) Teşvik ödülü (Hazırlanmakta olan doktora tezleri için)
b) En iyi doktora tezi ödülü (Tamamlanmış doktora tezleri için)

Yüksek Lisans Tezi Kategorisi:
a) Teşvik ödülü (Hazırlanmakta olan yüksek lisans tezleri için)
b) En iyi yüksek lisans tezi (Tamamlanmış yüksek lisans tezleri için)

Serbest Bildiriler Bölümü:
En iyi serbest bildiri ödülü

 

2012-02-24
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL