Güncel

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NDEN STADYUM AÇIKLAMASI..

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NDEN STADYUM AÇIKLAMASI..

Akdeniz Üniversitesi Antalyaspor’un müsabakalarında kullanılacak inşaaatı devam eden stadyum ile ilgili kamuoyuna açıklamada bulundu.

Akdeniz Üniversitesi’nden yapılan açıklama şöyle:

Üniversitemiz Kampus’u içinde inşaatı henüz devam eden stadyumun Üniversitemiz hizmetleri dışında Antalyaspor A.Ş.nin spor müsabakalarında da kullanılması için Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, Antalyaspor A.Ş. ve Üniversitemiz yetkililerinden oluşan bir komisyon kurulmuş ve çalışmalarına başlamıştı.

Bu çalışmalarda güvenlik yetkilileri tarafından spor müsabakalarında Kampus için en az iki tane giriş-çıkış olması durumunda güvenliğin sağlanabileceği dile getirilmiş olup, bu durum Antalyaspor A.Ş. yönetimince de müsabaka kriterlerinden sayılmıştır.

Oysa, Üniversitemiz tarafından Kampus’un güneyinde (İl Sağlık Müdürlüğü yanından kuzeye Kampus sınırına kadar gelen cadde) uzun zamandır açılması planlanan kapı ve yol; Konyaaltı Belediyesi tarafından hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planları Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 13 Mart 2012 tarihinde toplanan Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündemine alınmadığı ve onaylanmadığı için açılamamaktadır.

Bu itibarla, güvenlik ve müsabaka kriterleri karşılanamayacağından, güney kapısı ile ilgili imar çalışmaları tamamlanıncaya kadar Komisyonumuzun yeni bir toplantı yapma ihtiyacı ortadan kalkmıştır.

Antalyaspor A.Ş.yönetimi ile her durumuma karşı teknik hazırlık çalışmaları devam edecektir.

Kamuoyunun yoğun ilgisi karşısında bu açıklamayı yapma gereği doğmuştur.

Saygıyla duyurulur.

Öğr. Gör. Bahadır KERİMOĞLU

Genel Sekreter V.

Komisyon Başkanı

 

2012-03-16
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL