Güncel

Daha güzel bir dünya için harekete geçtiler….

Daha güzel bir dünya için harekete geçtiler….

Lara Ritim Güzel Sanatlar Kursu çatısında Lara Ritm Gençlik Grubu ve ATSO Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri “Temizle Yarat Harekete Geç“ AB projesi için el ele veriyor.. Özel haber

turizmhaberleri.com / ÖZEL HABER

Lara Ritim Güzel Sanatlar Kursu bünyesinde; “Lara Ritim Gençlik Grubu ”Temizle,Yarat, Harekete geç” (Clean , Creat, Act !) Avrupa Birliği Gençlik Programları kapsamında İtalyan Ortaklı Ulus ötesi projesinin tanıtımı ATSO Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nde gerçekleştirildi.

SANATÇI GENÇLER DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYOR..
Temizle, Yarat, Harekete Geç! Avrupa Birliği Gençlik Programları Projesinin Koordinatörü Ayşecan Hizmet; Projenin küresel bir sorun olan çevre kirliliği konusuna karşı alternatif bir çözüm geliştirmek ve toplumda farkındalık yaratma amaçlı olduğunu söyledi. Projenin Antalya’ da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı faaliyet gösteren Güzel Sanatlar Kursları içerisinde yürütülen tek AB Geri Dönüşüm Projesi olduğunu vurgulayan Hizmet; sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirdikleri projelerle birlikte AB Gençlik projelerine de ara vermeden devam edeceklerini belirtti.

KATILIMCILARA SERTİFİKA VERİLECEK
ATSO Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nde yaklaşık 150 öğrenciye yapılan sunumda Projeye duyulan yoğun ilgiden memnun olduklarını belirten Hizmet; Lara Ritim Güzel Sanatlar Kursu’nda yapılacak olan ücretsiz atölye çalışmalarına katılmak isteyenlerin ön kayıt formlarını doldurduklarını, Projenin geri dönüşüm ve yaratıcılık konusunda gençler üzerinde
büyük farkındalık yarattığını ifade etti.

ATSO Güzel Sanatlar Ve Spor Lisesi’nin Resim Bölüm Başkanı Mustafa Artan ise ” Temizle, Yarat, Harekete geç” isimli projeyi desteklediklerini ve ortak çalışmalarda işbirliği yapmaktan memnun olduklarını dile getirdi.

“Lara Ritim Gençlik Grubu tarafından hayata geçirilen Temizle,Yarat, Harekete Geç” (Clean , Creat, Act !) Projesi’nin amaç ve hedefleri şöyle:

Küresel bir sorun olan çevre kirliliği konusuna karşı alternatif bir çözüm geliştirmek;

Özellikle gençler arasında çevre duyarlılığınıartırmak;

Gençlere yeni bir beceri kazandırmak

Uluslararası gençlerle atölyeler düzenleyerek kültürler arası diyalogu geliştirmek;

Gençlerin yaratıcılığını ve yeteneklerini keşfetmesine katkı sağlamak

 

2012-03-23
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL