Güncel

BAŞKENT ALIŞVERİS FESTİVALİ İLE TURİZM ATAĞINDA..!

BAŞKENT ALIŞVERİS FESTİVALİ İLE TURİZM ATAĞINDA..!

Festival için yaklaşık 35 milyon liralık bir yatırım harcaması yaptıklarını kaydeden Bezci, “Alışveriş Festivali, Başkent’in turizm potansiyelini de harekete geçirecek.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile birlikte katıldığı bir program sonrasında, Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi Congresium binasında, Ankara Alışveriş Festivali çalışmaları hakkında ATO Başkanı Salih Bezci’den bilgi aldı.

8 Haziran – 1 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılacak festivalin Ankara’yı “marka kent” haline getirmek konusunda önemli bir adım oluşturacağını anlatan Bezci, “Ankara Ticaret Odası olarak TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile ortaklaşa bir organizasyona imza atıyoruz. Amacımız Ankara’yı dünyaya tanıtmak, marka şehir haline getirmek ve festival boyunca alışveriş, kültür ve eğlence merkezine dönüştürmek” dedi.

Festival için yaklaşık 35 milyon liralık bir yatırım harcaması yaptıklarını kaydeden Bezci, “Alışveriş Festivali, Başkent’in turizm potansiyelini de harekete geçirecek. 2012 yılında Başkent’e gelen yerli ve yabancı turist sayısının 1 milyon kişiye yükselmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, festival için yürütülen çalışmalara başarılar dileyerek, Bezci’nin şahsında Ankara Alışveriş Festivali organizasyonuna imza atan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

 

2012-04-03
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL