Güncel

BAKÜ TURİZM SEYAHAT FUARI’NDA KEMER’E BÜYÜK İLGİ..

BAKÜ TURİZM SEYAHAT FUARI’NDA KEMER’E BÜYÜK İLGİ..

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Turizm ve Seyahat Fuarı kapılarını açtı. Antalya’dan katılan GATAB Kemer’i tanıtıyor..

30’dan fazla ülkeden çok sayıda otel, turizm örgütü, basın kuruluşu gibi muhtelif segmentte katılımcının iştirak ettiği fuarda GATAB’ın Kemer standı büyük ilgi gördü. Antalya Bölgesi’nden sadece Kemer’in yer aldığı fuarda, GATAB Kemer ve Güney Antalya’yı Azerbaycanlılara tanıtıyor.

Dünyanın dört bir yanında Kemer ve Bölgesinin tarihi ve doğal güzelliklerini duyurmak ve tanıtmak için çalışmalar yapan GATAB, bu amaçla kurduğu Turizm Tanıtım İhtisas Komisyonu öncülüğünde Bakü’de turizm fuarında Kemer ve bölgesini katılımcılara Kültür ve Turizm Bakanlığının standı içinde tanıtıyor. Fuara Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras’ın yanı sıra, GATAB Turizm Tanıtım İhtisas Komisyonu Başkanı Hüseyin Er ve GATAB Turizm Komisyonu Sorumlusu Aydın Aytuğ da katıldı.

Azerilerin Kemer’e Yoğun İlgisi Var…

Türkiye turizmi açısından son yıllarda giderek önemi artan Azerbaycan’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı her geçen yıl artıyor. 2010 yılında 500 bin, 2011’de de 600 bine yakın turist İstanbul ve Antalya’yı tercih etti. 2012 yılında da bu trendin devam etmesi bekleniyor. Özellikle Türki Cumhuriyetlerine ulaşmada kilit önemde bulunan Azerbaycan son yıllardaki yatırımlarıyla da dikkat çekiyor. Antalya’da turizm alanındaki yatırımlarıyla öne çıkan Azerbaycanlı iş adamlarının yanı sıra Azeri vatandaşlar da Türkiye’de gayrimenkul yatırımları yapıyorlar. Bu gelişmeyi ve ilgiyi Kemer’e kazandırmak için Bakü’de düzenlenen turizm fuarına özel bir önem gösteren GATAB, Kemer standıyla dikkatleri bölgeye çekiyor.

Azerbaycanlı başta olmak üzere komşu ülke turistlerin, yatırımların ve iş adamlarının Kemer için son derece önemli olduğuna dikkat çeken GATAB Başkanı Üras, Kemer’in Azerbaycan başta olmak üzere komşu ülkelerinde de turistleri ağırladığını bu yıl da bu gerçeğin artarak devam etmesi için çalıştıklarına vurgu yaptı. Üras “İki halkın arasındaki dostluk ve kardeşliğin verdiği güç ile ülkeler arasında tüm sektörlerde ve özellikle turizmde işbirlikleri her geçen gün artıyor. Özellikle Azeri iş adamları bölgemize ciddi yatırımlar yapıyorlar. Bu ilgiyi korumak ve daha da cazip kılmak için Bakü’ye geldik. Bu nedenle katılım gösterdiğimiz fuarın başarılı geçmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Tekirova’da Geçen Yıl Azeri Sanatçılar Konser Vermişti…

Geçen yıl Temmuz ayında Tekirova Belediyesi ve GATAB tarafından organize edilen etkinlikte Azeri sanatçıları Tekirova’da ağırladıklarını hatırlatan Başkan Üras, sanatçıların Tekirova Amfi Tiyatrosu’nda ‘Azeri Halk Konseri’ verdiklerini belirtti. Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras “Konser vermek için Tekirova’ya gelen ve bölgenin tanıtımına katkı sağlayan sanatçılar o gün bizleri çok onurlandırmıştı. Bu tür etkinlikler her iki ülkenin dostluk ve kardeşliğinin daha da pekişmesini sağlıyor. Geçen yıl başlattığımız bu güzel diyalogu turizm fuarında da geliştirmek ve arttırmak istiyoruz. Azerbaycan ve Azeri dostlarımız bizler için çok özel ve kıymetli” dedi.

Sırada Başka Fuarlar Var…

GATAB’ın Kemer ve bölgesini tanıtma faaliyetlerinin Bakü turizm fuarı ile sınırlı kalmayacağının altını çizen Başkan Üras 2012 yılı içinde; Kazakistan, Dubai, Londra ve Şiraz’daki turizm fuarlarına katılım göstereceklerini belirtti. Turizm fuarı için gelinen Azerbaycan’da TRT AVAZ’a konuk olduklarını hatırlatan Üras sözlerini şöyle noktaladı: “ Türk Dünyasının beğenerek izlediği TRT AVAZ’a konuk olarak Kemer’i ve onun güzelliklerini bölge coğrafyasındaki tüm izleyicilere anlattık. Dünyanın her bölgesinden turist çekebilen bölgemize fayda sağlayacak tüm fuarlara GATAB olarak katılım gösteriyoruz. Azerbaycan’daki bu fuar çok başarılı ve kalabalık geçiyor. Bu ilginin sezonda Kemerimize bol turist olarak gelmesini diliyoruz” dedi.

Ziyaretçilere Plaj Çantası, Plaj Havlusu ve Boyun Yastığı Hediye Ediliyor…

Fuar ziyaretçilerinin yanı sıra tur operatörlerinin de yoğun ilgi gösterdiği standa gelen katılımcılara Kemer ve bölgesinin elverişli olduğu; eko turizm, sağlık turizmi, inanç ve kültür turizmi, kongre turizmi, yat turizmi, dalış turizmi, spor turizmi, av ve yayla turizmi gibi alternatif turizm çeşitleri hakkında bilgiler verildi. Ayrıca Kemer standında yenilenen ve içeriği zenginleştirilen Kemer kataloğu, broşür, magnet, Kemer DVD’si, nazar boncuğu ve Kemer’in karikatürize bez haritası stant ziyaretçilerine sunuldu. Bunların yanı sıra Bakü turizm fuarı ve bundan sonraki katılım gösterilecek fuarlarda ziyaretçilere üzerinde ‘Kemer’ yazılı plaj çantası, boyun yastığı ve plaj havlusu veriliyor.

 

2012-04-12
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL