Güncel

Xanadu Resort Hotel ile TAD anlaştı

Xanadu Resort  Hotel ile TAD anlaştı

Türk Amerikan Derneği Antalya Yabancı Dil Kursu (TAD) ile Xanadu Resort Hotel arasında yapılan anlaşma göre otel çalışanları yabancı dil eğitimi alacaklar..

Xanadu Resort Hotel, turizm sektörüne verdiği dil eğitimlerindeki başarılarıyla adından söz ettiren Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu (TAD) ile anlaştı..

Türk Amerikan Derneği (TAD) Antalya Yabancı Dil Kursu ile Xanadu Resort Hotel arasında yapılan anlaşmaya göre; Xanadu Hotel’in bütün çalışanları iyi derecede yabancı dil konuşana kadar İngilizce, Almanca ve Rusça eğitimi alacak.

Turizm sektöründe zirvede olmak EĞİTİME VERİLEN ÖNEMLE oldu.

1951 yılından bu yana dil eğitimi veren halk arasında Amerikan Kültür Merkezi olarak bilinen 61 yıllık deneyime sahip TAD Antalya Yabancı Dil Kursu Kurucusu Ahmet Yabel YURTMAN; Xanadu Resort Hotel Yönetiminin dil eğitimine verdiği öneme dikkat çekerek, Xanadu Resort Hotel’in başarısını eğitime verdiği önemle yakaladığını gördüklerini ifade etti.

YURTMAN; ‘’günün her anını eğitim için fırsata çevirip kurum içi eğitimle değerlendirme çalışmaları çok dikkatimizi çekti. Çok az rastlanan bu profesyonel eğitim anlayış ve yaklaşımı için başta Xanadu Resort Hotel Eğitim ve Kalite Müdürü Sayın Bülent ŞANLITÜRK olmak üzere bütün yetkilileri ve çalışanları kutluyoruz’’ şeklinde konuştu.

Dil eğitimi konusunda Xanadu Resort Hotel’e bu başarısını devam ettirmesi için TAD olarak her türlü desteği vereceklerini belirten Yurtman; dil eğitimi sonunda bütün otel personeline konuşma becerisi kazandırılıp geliştirilmesinin hedeflendiğini, Xanadu Resort Hotellerinde tatil yapan turistlerin çok iyi derecede yabancı dil konuşan personelden hizmet alacağının garantisini verdi.


Xanadu Resort Hotel’in Eğitim ve Kalite Müdürü Bülent ŞANLITÜRK ise yaptığı açıklamada; turizmin insanlara hizmet ederken kültür iletişimini de sağlayan bir sektör olduğu ve insanları dil, din, ırk olarak ayırmadan kaynaştırdığı için Turizm sektörünü sevdiğini ifade etti. Otel çalışanlarına verdikleri eğitimlerle onların bireysel gelişimlerine katkıda bulunup, çalışma kalitelerini arttırmayı, hayat standartlarını yükseltmeyi misyon edindiklerini bildirdi.

NİTELİKLİ ELEMANI EĞİTİMLE SAĞLIYORUZ…
Otellerin sürdürülebilir başarıyı yakalaması için profesyonel eğitimciler aracılığıyla işletmeye ve çalışanlara yönelik eğitimlere ara vermeden devam etmeleri gerektiğini belirten Şanlıtürk; bunun da bir ölçüde iyi derecede yabancı dil konuşarak sağlanabileceğine inandıkları için alanında uzman olan Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursları’ndan eğitim alacaklarını sözlerine ekledi.

Ayrıca nitelikli eleman bulma arayışında olmadıklarını, kendilerinin eğitim ile elemanlarının tamamını nitelikli kıldıklarını da belirten ŞANLITÜRK, Xanadu Resort Hotel ile ilgili şunları söyledi:

”Antik mimarisiyle insanları yüzyıllar öncesine götüren Xanadu, lüksün sadelikle buluştuğu, hizmet kalitesinin yeni bir anlam kazandığı bir dünya sunuyor ve bunu adına da “High Class All Inclusive” deniliyor. Yakaladığımız kalite ve başarı sonunda misafirlerimizin yüzde 50 gibi önemli bir oranını sürekli misafirler oluşturmaktadır. 420 oda kapasiteli Xanadu Resort Hotel, farklı konaklama seçeneklerine sahip. Dört katlı bir ana bina ve iki katlı 12 Bungalow’dan oluşan 135 dönüm arazi üzerine, yemyeşil çam ağaçları altına tüm doğa güzelliği korunarak konumlandırılmıştır. ” şeklinde konuştu.

 

2012-04-19
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL