Güncel

TÜRSAB 1618 YASA İÇİN ÜYELERİNİ TOPLANTIYA ÇAĞIRDI..

TÜRSAB 1618 YASA İÇİN ÜYELERİNİ TOPLANTIYA ÇAĞIRDI..

1618 sayılı yasa revize taslağının açıklanmasından sonra seyahat acentelerinin içerik ile ilgili tepkilerin artması üzerine TÜRSAB görüşlerini almak üzere üyelerini toplantıya çağırdı..

turizmhaberleri.com- Antalya

Aylardır merakla bekledikleri yasa taslağının son şeklini alarak bakanlığa gönderilerek TÜRSAB web sitesinden üyelerine açıklandığı günden beri tüm maddeleri tek tek değerlendiren Seyahat acenteleri yaşanacak sorunları tartışıyorlar.

Yasa taslağının acele edilmeden tüm TÜRSAB üyelerinin görüş ve önerilerinin alınarak hazırlanması gerektiğini belirten VIGOTOUR Travel Agency Genel Müdürü Özcan KILIÇ; “Sayın Firuz Bağlıkaya imzalı Türsab yazısıyla yarın istanbul da 1618 yeni yasa taslağı konusunda istişare toplantısına çağrı aldık. Yarın orda olacağız… Umarız çağrı alan tüm arkadaşlar da orda olurlar…”dedi.

BÖYLE ÖNEMLİ BİR YASA ACELEYE GETİRİLMEMELİ…!

Düzenlenen bu toplantı ile ilgili olarak sektör adına memnuniyetini ifade eden Kılıç; “Umarız bu toplantılar, her zaman savunduğumuz; seyahat acentacılığı gibi ciddi ve önemli sektörün yasasının revize çalışmasının acentalarca bir dizi paneller ve konferanslar ile tek bir şüpheye dahi mahal vermeden sindire sindire çözümü için devam eder…Sayın Firuz Bağlıkaya “acelemiz yok” demektedir. Evet doğrudur hiç acelemiz olmamalıdır.” açıklamasında bulundu.

6000 SEYAHAT ACENTASINI GÖRÜŞLERİ TEK TEK ALINMALI..

Yarınki toplantıya sadece 1618 revizesinin halihazırdaki 3 ncü taslağı üzerine görüşlerini bildirmek için değil, 1618 gibi ciddi bir yasanın revizesinin nasıl yapılması gerektiği konusunda da düşüncelerini beyan etmek üzere katılacaklarını belirten Kılıç; “tek tek 6000 acentanın mutlaka aranması gerektiği de önerilerimiz arasında olacak.” dedi.

 

2012-04-26
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL