Güncel

Atatürk Kültür Parkı Güneş enerjisiyle aydınlarılıyor..

Atatürk Kültür Parkı Güneş enerjisiyle aydınlarılıyor..

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Kültür Parkı’nın güneş enerjisiyle aydınlatılma projesine başladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, “Temiz enerji kaynaklarını kullanmak yaşam kalitesini yükseltmede büyük yol almamızı sağlayacak” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2010 yılı Mali Destek Programı kapsamında Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’na (BAKA) sunulan ve hibe almaya hak kazanan Atatürk Kültür Parkı’nın güneş enerjisiyle aydınlatılması projesine başlıyor.

930 armatürün LED’li sistemlere revizesini öngören büyük projeyle ilk etapta tasarruf amaçlanıyor. Daha sonra tasarrufa geçen tüketim, güneş enerjisi sistemleri sayesinde karşılanacak.

3 AYDA REVİZE EDİLECEK
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Türkiye’de güneş enerjisiyle aydınlatılacak en büyük parkın Atatürk Kültür Parkı olacağını söyledi. Başkan Akaydın, Atatürk Kültür Parkı’nın 3 ayda revize edildikten sonra LED’li aydınlatması ve güneş enerjisiyle sağladığı tüketimi ile karbon salımını da azaltan en büyük açıkhava parklarından bir tanesi haline geleceğini kaydetti.

GÜNEŞKENT HEDEFİ
Güneş enerjisine ayrı bir önem verdiğini belirten Başkan Akaydın, “Antalya’nın Güneşkent olması yolunda çalışıyoruz. Güneşev Projesi’nin ardından içinde güneş enerjisi bulunan projelerimize bundan sonra hız vereceğiz” dedi. Antalya halkının yaşam kalitesini yükseltmeyi hedef edindiklerini belirten Akaydın, “Güneş enerjisi ve temiz enerji kaynaklarını kullanmak yaşam kalitesini yükseltmede büyük yol almamızı sağlayacak” diye konuştu.

BİLGİ PAYLAŞIMI YAPILACAK
Proje kapsamında, parkın giriş kapılarına yerleştirilecek hareketli ve LED’li reklam üniteleriyle devamlı bilgi paylaşımı yapılacak. Parkta, bilgilendirme sunumları ve anketler de yapılacak. Projeyi ihaleyi kazanan Aygün Özen Elektrik Müh. Proje Taah. Tic. Ltd. Şti. uygulayacak.

 

2012-05-28
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL