Güncel

BAKAN GÜNAY’IN HAYALİ: TURİZMDE ÖRNEK KÖYLER..!

BAKAN GÜNAY’IN HAYALİ: TURİZMDE ÖRNEK KÖYLER..!

Opet Petrolcülük A.Ş tarafından ”Örnek Köy” projesi kapsamında düzenlenen Antalya’nın Demre ilçesine bağlı Üçağız Kaleköy’ünün açılış törenine katılan Bakan Günay neler söyledi:

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,açılışta yaptığı konuşmada, 25 yıldır geldiği bu bölgenin sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en güzel yerlerinden birisi olduğunu söyledi. En büyük hayalinin bu bölgeyi dünyada daha fazla bilinir bir yer haline getirmek olduğunu vurgulayan Günay, ”Buranın coğrafi özellikleri dünyada daha fazla tanınmayı arzuluyor” dedi.

TURİZMDE ÖRNEK KÖYLER HAYAL DEĞİLDİR..
Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak gerekli tüm çalışmaları yapmaya hazır olduklarını ifade eden Günay, şunları söyledi:

”İnanın bu bölge turizmden en fazla gelir elde eden bir yöre haline gelebilir. Burasını bütünüyle bir Avrupa köyü haline dönüştürebiliriz. O zaman bizim çocuklarımız ekmek kazanmak için başka kapılara gitmek zorunda kalmaz. Türkiye’nin başka yerlerinden buraya ekmek parası için gelenler olabilir. Bunun hayal olmadığını, gerçekleşebileceğini düşünüyorum. Benim hayalim, bütünüyle buradaki yerleşim yerlerini tarihin, doğanın, Allah’ın emrettiği biçimde elden geçirip, geleceğe kutsal bir emanet gibi taşıyarak, insanlığın kültür tarihine unutulmaz bir şekilde yazmaktır.” dedi.

 

2012-07-16
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL