Güncel

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI’NDAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NE ÖDÜL…

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI’NDAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NE ÖDÜL…

AB Bakanlığı tarafından düzenlenen yarışmada;Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’ Tv Kategororisinde ikincilik ödülüne layık görüldü..

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın himayesinde bu yıl ikincisi düzenlenen “AB Yolunda Genç İletişimciler” yarışmasında Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Tv Kategorisi’nde “Neither Harmonious nor Unified without Turkey” adlı çalışma ile ikincilik ödülü aldı.

Yarışmaya 23 ildeki 45 üniversiteden 4 kategoride toplam 250 proje katıldı. ‘AB’yi anlatın, anlattıklarınızı gidip görün’ sloganıyla öğrencilerin Televizyon, internet ve sosyal medya uygulamaları, basın ve açık hava reklamı ile radyo kategorilerindeki projeleri, üç aşamada değerlendirildi.

Projeler öncelikle her üniversite bünyesinde oluşturulan jüriler tarafından ön elemeye tabi tutuldu. Ön eleme sonrası bakanlığa gönderilen eserler, 28 Nisan 2012 tarihinde 12 üniversiteden 14 akademisyen ve AB Bakanlığı mensuplarından oluşan “Ulusal Jüri” tarafından değerlendirildi. Yarışmanın son elemesi de Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın başkanlığında iletişim alanındaki akademisyenler ve profesyonellerin katıldığı Nihai Jüri tarafından yapıldı. Nihai Jüri reklam ve iletişim sektöründen Ali Saydam, Acun Ilıcalı ve Tayfun Talipoğlu’nun da aralarında bulunduğu önemli isimlerinden oluşturuldu.

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne Tv Kategororisinde ikincilik ödülü getiren “Neither Harmonious nor Unified without Turkey” adlı çalışmayı Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Gülfem Kurt, Hakan Çakmak, Ayşe Keyik ve İsa Işık hazırladı. Beethoven’in 9. Senfonisi’nin son bölümünden uyarlanan Avrupa Marşı’nın Türk ezgileri katılarak yeniden yorumunu içeren projede, Türkiye’siz bir Avrupa Birliği’nin eksik kalacağı ancak Türkiye’nin katılımıyla birlikteliğin güçleneceği ve sinerjinin oluşacağına vurgu yapıldı. Projenin çekimleri Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda üç günde tamamlandı ve Beethoven’in 9. Senfonisi Antalya Devlet Konservatuvarı öğrencileri ve akademisyenleri tarafından film senaryosuna uygun olarak yeniden yorumlandı.

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M.Bilal ARIK “İletişim alanında verilen çok önemli ödüllerden birini daha Üniversitemize kazandırmaktan dolayı çok mutluyuz. Projeyi hazırlayan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

2012-07-25
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL