Güncel

Antalya ile Yalta kardeş şehir oldu

Antalya ile Yalta kardeş şehir oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Ukrayna’nın Yalta kenti arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.

Antalya’nın kardeş şehir sayısı 18’e yükseldi. Yalta Belediyesi’nin daveti üzerine gerçekleşen imza törenine Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Meclis Üyesi Kadir Alkış ve Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Aktekin katıldı. Sözleşmeye Büyükşehir Belediyesi adına Genel Sekreter Mehmet Aktekin ile Yalta Belediye Başkanı Aleksey Boiarçuk imza attı. İmza töreni Yalta Belediye Meclis üyelerinin katılımıyla belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Yalta Belediye Başkanı Aleksey Boiarçuk, üç yıllık çalışma sonucu imzalanan kardeş şehir protokolünden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Antalya dünyaca bilinen bir şehir. Özellikle turizm alanında Antalya’dan öğreneceğimiz çok şey var” dedi.

DENEYİMLERİMİZİ PAYLAŞMAYA HAZIRIZ
Genel Sekreter Mehmet Aktekin de Yalta Belediye Başkanı Aleksey Boiarçuk’a gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür etti. Kardeş şehir olmanın önemine dikkat çeken Aktekin, “Kardeş şehir ilişkisi her iki kentin sakinleri için de faydalı olacak. İşbirliğimizin devamı için belediye olarak elimizden gelen çabayı göstereceğiz” diye konuştu. Mehmet Aktekin, Büyükşehir Belediyesi şirketi ALDAŞ’ın altyapı ve kredi temini konusunda Yalta’ya danışmanlık yapabileceğini kaydederek, “Her alandaki deneyimlerimizi Yalta ile paylaşmaya hazırız” dedi.

HER ALANDA İŞBİRLİĞİ
Antalya ile Yalta arasında imzalanan kardeş şehir sözleşmesiyle iki kent karşılıklı bilgi ve tecrübe alışverişinde bulunacak, ekonomik gelişme, sanayi ve ticaret, şehir planlama ve kent estetiği, yerel yönetimlerde bürokrasi yönetimi, sosyal belediyecilikte gelişim, bilim ve teknoloji, kültür, sanat ve kültür mirası, eğitim ve halk sağlığı, turizm ve spor gelişimi, toplu taşımacılık, ekoloji ve doğal kaynakların rasyonel kullanımı ile insan kaynakları alanında karşılıklı işbirliği yapacak. Ayrıca gençlik ve spor alanında karşılıklı değişim programları uygulanacak.

 

2012-08-05
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL