Güncel

TÜRSAB Bir Dilek Tut Derneği projesi için üyelerine çağrıda bulundu..

TÜRSAB Bir Dilek Tut Derneği projesi için üyelerine çağrıda bulundu..

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB, Bir Dilek Tut Derneği işbirliğinde hasta çocukların seyahat dileklerini gerçekleştirmek üzere üyelerini projeye destek vermeye çağırdı

Bir Dilek Tut Derneği’nin yaşları 3-18 arasında değişen hasta çocukların dileklerinin gerçekleştirilmesine katkı sağlaması için seyahat acentesi üyelerine duyuru yapan TÜRSAB; ”Çocukların “Seyahat etme” dileklerindeki artış, özellikle yurt dışı seyahat gerektiren dileklerin artması, seyahat acentalarının bu konuda yapacakları her türlü yardım ve katkıyı önemli hale getirmiştir.” açıklamasında bulundu.

Türsab resmi web sitesinde yayınlanan duyurunun tamamı şöyle:

Bir Dilek, Bir Mutluluk, Bir Umut…

Sayın Üyemiz,

Bir Dilek Tut, Make-A-Wish Türkiye, 3-18 yaş arası; hayati tehlike taşıyan hastalığa sahip çocukların kalplerinde yaşattıkları dilekleri gerçekleştirmeyi, yaşatılan sevincin yardımıyla onlara yaşama gücü kazandırmayı amaçlıyor.

2000 yılında kurulan Bir Dilek Tut Derneği, Mayıs 2009’da dünyanın en büyük dilek gerçekleştirme organizasyonu olan Make-A-Wish Uluslararası Vakfı’nın Türkiye temsilcisi olmuştur.

Devletten herhangi bir destek almayan Dernek’e yapılan bağışlar tamamen Türkiye’de yaşayan dilek çocukları için kullanılmaktadır.

Derneğin misyonu, Bir Dilek Tut’un hayatı zenginleştiren deneyimini, çocuklar, aileler, yönlendirilen kaynaklar, bağışçılar, sponsorlar ve toplumun tüm kesimleri üzerine yansıtmaktadır. Dernek Türkiye’de tıbben uygun nitelikteki her çocuğa ulaşmayı ve onlara bir parça umut, dayanma gücü ve sevinç vermeyi amaçlamaktadır. Derneğin çalışmaları, çocukların hayal güçlerinden başka bir sınır tanımaz.

Çocukların dileklerini başlıca dört kategoride toplayabiliriz :

“Sahip olmak istiyorum”

Hayallerini kurdukları bilgisayar, kamera vb. sahibi olabilirler.

“Olmak istiyorum”

Bir günlüğüne prenses, pilot ya da kaptana dönüşebilirler.

“Tanışmak istiyorum”

Hayranı oldukları ünlülerle tanışıp onlarla zaman geçirme fırsatını yakalayabilirler.

“Gitmek istiyorum”

Hayallerinde gezdikleri uzak diyarlara ulaşabilir, balonla seyahat edebilirler.

Nasıl yardım edebilirsiniz ¿

Gönüllü olabilir, Maddi bağışta bulunabilir ya da Kurumsal sponsor olabilirsiniz.

Çocukların “Seyahat etme” dileklerindeki artış, özellikle yurt dışı seyahat gerektiren dileklerin artması, seyahat acentalarının bu konuda yapacakları her türlü yardım ve katkıyı önemli hale getirmiştir. Sosyal Sorumluluk kapsamında değerlendirdiğimiz bu projede her birimiz, 1 çocuğun hayalini gerçekleştirebilir, onun hayatında çok önemli bir rol oynayabilir, imkansız diye birşey olmadığını, yaşamın küçük mucizelerle dolu olduğunu onlara gösterebiliriz.

Bu çocuklara hastalıklarını unutmaları ve tekrar çocuk olmanın nasıl bir duygu olduğunu hatırlamaları için “onlara bir şans verin ve onlara bu mutluluğu yaşatan siz olun !” diyoruz.

Yardım ve sorularınız için www.birdilektut.org – www.makeawish.org.tr adresini ziyaret edebilir, 0 212 259 83 83 no’lu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Acentalarımızın ilgisine önemle sunarız.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ

(TÜRSAB)

 

2012-09-05
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL