Güncel

ANTALYA SAĞLIK TURİZMİ PLATFORMU NELER YAPIYOR..¿

ANTALYA SAĞLIK TURİZMİ PLATFORMU NELER YAPIYOR..¿

ATSO bünyesinde yürütülen Sağlık Turizmi Platformu; turizm ve sağlık sektörü temsilcilerini buluşturmaya devam ediyor.. İşte toplantıdan önemli başlıklar…

Antalya’yı sağlık turizminde marka kent yapmak amacı ile kurulan Sağlık Turizmi Platformu 1. Yürütme Kurulu Toplantısı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Yardımcısı Dr. Adnan Vücudi Özen başkanlığında yapılan toplantıya Tanıtım A.Ş., Talya Tıp Merkezi, Medical Travel Assistance, Termessos Turizm, Rixos Hotel, Ayka Vital Park, Sky Airlines, Karmi Tour ile Dünyagöz, OFM Özel Antalya, Anadolu ve Aspendos Hastaneleri temsilcileri katıldı. Toplantıda, Antalya Sağlık Turizmi sektörünün uluslararası pazarlarda tanıtımına yönelik atılacak adımlar konuşuldu.

Toplantıya ilişkin değerlendirmede bulunan ATSO Başkan Yardımcısı Dr. Adnan Vücudi Özen, Antalya Sağlık Turizmini uluslararası alanda marka yapabilmek amacıyla kurulan “Sağlık Platformu”nda sektör temsilcileri ile birlikte son derece güçlü bir sinerji yakaladıklarını kaydetti.

Dr. Özen sözlerini şöyle sürdürdü:

“Antalya, tesisleriyle, iklimiyle, insan kaynağıyla, sağlık sektöründeki marka işletmeleriyle sağlık turizmi için büyük potansiyele sahip bir kent. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak amacıyla, sektörün tüm taraflarını bir araya getirerek oluşturduğumuz Sağlık Turizmi Platformu çalışmalarını tüm hızı ile sürdürüyor.

SAĞLIK TURİZMİ TEŞVİKLERİ TEBLİĞİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILACAK…

Önümüzdeki süreçte öncelikle, sektör mensuplarını, verilen destekler konusunda bilgilendirmek için 19 Eylül 2012 Çarşamba günü Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü’nden Mete Özbalaban’ın katılımıyla “Sağlık Turizmi ile İlgili Teşvikler Tebliği” konusunda bir toplantı yapmayı planlıyoruz. Bu toplantı aynı zamanda sektör mensuplarına sağlık turizmine yönelmek yönünde bir vizyon da katacaktır.

IMF KİEV FUARI’NA KATILIM….
Ayrıca, Antalya’yı sağlık sektörü ile dünyaya tanıtacak görüşmeler yapmak amacı ile ilk etapta IMF Kiev fuarına gözlemci olarak katılım sağlama kararı aldık. Dubai, Alma-Ata ve Utrecht fuarlarına katılım kararımızı ise sonraki toplantılarımızda netleştireceğiz.

ANTALYA’DA SAĞLIK TURİZMİNİ YURTDIŞINDA TANITAN DERGİ…
Antalya’nın sağlık turizmi ile de iyi bir yerde olduğunu göstermek amacı ile tanınmış bir derginin Londra Fuarı sayısında İngilizce olarak hazırlanan 10 sayfalık “Antalya’da Sağlık Turizmi” yazısı çıkartacağız. Dergi ilk olarak Kasım ayı içerisinde yapılacak olan World Travel Market (WTM) Fuarında, sonrasında ise 1 yıl boyunca Türkiye’deki turistik destinasyonlarda satılacak.

Bunların yanı sıra, Tanıtım A.Ş.’nin katılım sağlayacağı 40 fuarda dağıtılmak üzere İngilizce, Almanca ve Rusça olarak 3 dilde basılacak “Antalya Destinasyonu Sağlık Broşürü” hazırlanıyor. İngilizce broşürün İlk olarak Kasım 2012’de gerçekleştirilecek WTM fuarında dağıtılmasını planlıyoruz.

Sağlık Turizmi Platformu için ATSO sponsorluğunda bir internet sayfası da yapacağız. Bu sayfada Antalya’da tedavi olan yabancı hastalar ile röportajların da yer almasını öngörüyoruz.”

Toplantıda, kısa bir süre önce vefat eden, kurulun oluşturulması ve sağlık turizminin gelişmesi için büyük emek harcayan TUHETO Eski Başkanı ve Yürütme Kurulu Üyesi İbrahim Artukaslan’ın da minnetle anıldığını ifade eden Dr. Özen, sektörün çok değerli bir büyüğünü kaybettiğini belirtti.

 

2012-09-11
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL