Güncel

Balkan Lezzetleri Falih Usta ile İzmir’de…

Balkan Lezzetleri Falih Usta ile İzmir’de…

Balkanların ünlü lezzetleri Pleskavitsa ve Cevapze FALİH Usta’nın Karşıyaka Girne’de açılan mekanında İzmirlilerin beğenisine sunuldu.

Karşıyaka Girne caddesinde açılan Falih Usta “özel” sosu ve baharatlarıyla ev mantısı ve çiğköftesi ile de oldukça iddialı. İzmirli köfteseverleri Karşıyaka’daki mekanına davet eden Falih Yeşilöz (Falih Usta); “İzmirliler Pleskavitsa ve Cevapze’yi mutlaka denemeli. Bu mekanı açmaktaki hedefimiz, yalnızca Nergisli ve Girnelilere değil, tüm Karşıyaka’ya hatta tüm İzmir’e hitap etmek “ dedi.

Pleskavitsa ve cevapze’yi Balkanların meşe odununda tütsülenerek hazırlanan ünlü isli kuru eti ile tatlandırdıklarını ve mangalda pişirdiklerini dile getiren Falih Usta; “köfteleri yaparken çok az baharatla tatlandırıyoruz. Yiyenlerin köftenin tadını, etin tadını mümkün olduğunca almalarına özen gösteriyoruz. Özel getirttiğimiz sızma zeytinyağı ile hazırladığımız piyaz eşliğinde, sarmaşıklar altındaki yepyeni mekanımızda sunuyoruz.” diye konuştu.

İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu’nun da katıldığı açılışta aldıkları olumlu tepkilerden büyük mutluluk duyduklarını belirten Falih Usta tüm İzmirlileri mekana davet ettiklerini söyledi.

 

2012-09-12
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL