Güncel

BAKAN GÜNAY ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ AÇILIŞINA KATILAMIYOR..

BAKAN GÜNAY ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ AÇILIŞINA KATILAMIYOR..

Bakan Günay Altın Koza Film Festivali açılışına şehit cenaze töreninde bulunması nedeniyle katılamadığını açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Bingöl’deki hain saldırıda şehit düşen Polis Memuru Samet Kırcalı’nın İzmir’de düzenlenecek olan cenaze törenine katılması nedeniyle Adana Altın Koza Film Festivali’nin bu akşam yapılacak açılışına katılamayacak.

Bakan Günay, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a gönderdiği mesajında şu açıklamalarda bulundu:

“Bingöl’de vuku bulan hain saldırıda şehid düşen evladımız Polis Memuru Samet KIRCALI’nın bugün İzmir’de düzenlenecek olan cenaze törenine katılmam nedeniyle, çok arzu etmeme rağmen, bu akşam aranızda olamayacağım.

Ülkemizin huzuruna kasteden dostluk ve kardeşlik bilincinden uzak terörü ve bölücü emelleri bir kez daha nefretle kınıyorum.

Sinemanın o büyülü perdesi kültürleri birbirine yaklaştıran, barış içinde birlikte yaşamı mümkün kılan en önemli platformlardan biridir Bakanlığımız sinema sektörüne bu anlayışla çok özel bir duyarlılıkla yaklaşmakta ve sektörün desteklenmesine önem vermektedir. Bu bağlamda Bakanlık olarak elimizden geldiğince Adana Altın Koza Film Festivali’ne de katkı sağlamaya çalışıyoruz.

Bu düşüncelerle, bu yıl 19.’su düzenlenen Adana Altın Koza Film Festivalinin organizasyonunda emeği geçenlere, destek olan kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyor, tüm sinemaseverlere içten sevgi ve saygılarımı sunuyor, iyi seyirler diliyorum.”

 

2012-09-17
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL