Güncel

Enerji Oscar Ödülleri 2011 töreni için geri sayım başladı

Enerji Oscar Ödülleri 2011 töreni için geri sayım başladı

Türkiye’de ilk kez geçtiğimiz yıl verilen Enerji Oscar Ödülleri, 2 kategoride toplam 8 şirket ödüllerini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın elinden alacak.

Sektörel Fuarcılık tarafından düzenlenen, her yıl ICCI – Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında verilen Enerji Oscar Ödülleri 2011 ödül gecesi için geri sayım başladı.

Ödüllere başvuru yapan adaylar arasından ödül alacak şirketler, yarışma jürisinin sayısal verileri sistematik değerlendirmesini yaparak onaylamasının ardından belirlendi.
Enerji Oscar Ödülleri, 2 kategoride toplam 8 şirket ödüllerini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın elinden alacak.

Türkiye’de enerji sektörünün en önemli ve lider 70 şirketinin başvuruda bulunduğu Enerji Oscar’ları 26 Eylül 2012 tarihinde JW Marriott Hotel Ankara’da düzenlenecek muhteşem ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Türkiye’nin en büyük enerji ve çevre konferansını düzenleyen sektörünün lider kuruluşu Sektörel Fuarcılık, ikinci kez Türkiye’nin en başarılı enerji projelerini ödüllendiriliyor. Ülkemizdeki enerji sektörünün başarılı proje uygulamalarının seçildiği ve enerji sektörünün en prestijli yarışması olarak bilinen Enerji Oscar Ödülleri 2011 kapsamında 2 farklı kategoride toplam 8 ödül verilecek.

Oscar’ları Bakan Yıldız verecek

Ödül törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mahmut Mücahit Fındıklı, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Hasan Köktaş ile pek çok özel ve kamu kurumunun üst düzey yöneticileri, enerji sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri katılacak.

Enerjinin dev şirketleri

Başvuruları kabul edilen şirketler arasında Türkiye’de faaliyet gösteren önemli enerji şirketleri bulunuyor. Ak Enerji, Aksa Enerji, Enerjisa, Gama Enerji, Polat Enerji, Türk Telekom ve Zorlu Enerji gibi şirketler de Enerji Oscar Ödülleri 2011 için mücadele edecek ve ülkemizin enerji sektöründe verilen en prestijli ödülüne sahip olmak için yarışacaklar.

Ödül töreni 26 Eylül Çarşamba günü

Ülkemizde faaliyet gösteren şirketleri, sivil toplum örgütlerini, akademisyenler ve kamu kurumlarının enerji alanında yaptığı özverili çalışmaları teşvik etmeyi amaçlayan Enerji Oscar Ödülleri, her yıl ICCI – Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında sahiplerini buluyor. Ödüllere başvuran şirketler ‘Yenilenebilir Enerji Santralleri’ ve ‘Termik Santraller’ olmak üzere iki kategoride yarışacak. Yenilenebilir Enerji Santralleri kategorisinde 5, Termik Santraller kategorisinde ise 3 ödül verilecek. Ödüller, 26 Eylül 2012 tarihinde JW Marriott Hotel Ankara’da düzenlenecek muhteşem ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Yarışma jürisi

Prof. Dr. Beril TUĞRUL (İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Enstitüsü), Doç. Dr. Mustafa TIRIS, (T–Dinamik Enerji), Muzaffer BAŞARAN, Dr. Oğuz CAN (Recydia), Süreyya Yücel ÖZDEN (Dünya Enerji Konseyi Türkiye Milli Komitesi), Doç. Dr. Yurdakul YİĞİTGÜDEN (Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Emekli Müsteşar) ve Yasemin ÖRÜCÜ (ETKB Enerji İşleri Genel Müdürlüğü),

Enerji Oscar Ödülleri 2011 kategorileri

Yenilenebilir Enerji Santralleri

· Rüzgar Santralleri

· Hidroelektrik Santralleri

· Jeotermal Santralleri

· Biyokütle ve Atık Santralleri

· Güneş Santralleri

Termik Santraller

· Doğalgaz Santralleri

· Kömür Santralleri

· Atık Isı Santralleri

 

2012-09-17
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL