Güncel

BAROKFEST, BODRUM MOZOLESİ’NDE BAŞLIYOR

BAROKFEST, BODRUM MOZOLESİ’NDE BAŞLIYOR

Mausoleum, 2380 yıl sonra ilk defa bir müzik festivaline ev sahipliği yapıyor.

Karya Kralı Mausolos’un anısına, kız kardeşi ve aynı zamanda karısı olan Artemisia tarafından anıt mezar olarak yaptırılan Mausoleum’sa sanat rüzgarları esecek.

Karya Kültür ve Sanat Derneği (Karsanat) tarafından, 2009 yılında Didim Apollon Tapınağı’nda, 2010 yılında Stratonıkeia Antik Kent’inde ve 2011yılında Bodrum Kalesi Orta Avlusu’nda, yani her yıl bir antik beldede gerçekleştirilen Barok Müzik Konserleri, bu kez de dünyanın yedi harikasından biri olan Halikarnassos Mausoleum’da (Bodrum Mozolesi) sanatseverlerle buluşuyor.

III. Karsanat Barok Müzik Festivali (BAROKFEST), Bodrum Belediye Başkanlığı’nın himayesinde, BODTO, THY, İstanbul Avusturya Kültür Ofisi, Akustik Travel, Karia Princess Hotel, Pitos-Güvercinlik, Üç Rüzgar, Sky Marine ve sanatseverlerin destekleriyle 21-22-23 Eylül 2012 tarihlerinde Bodrum Mozolesi’nde 20.45’te halka açık ve ücretsiz olarak sunuluyor.

III. Karsanat Barok Müzik Festivali (BAROKFEST) programı şöyle:

21 Eylül 2012: Açılış konserinde Avusturya’dan konuk olan Capella Leopoldina topluluğu, antik enstrümanlarla ünlü besteciler Haendel, Bach ve Telemann’ın triosonatlarına yer verecekler.

22 Eylül 2012: Festivalin ikinci günü Festival Sanat Danışmanı Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Nevzat Atlığ’ın belirlediği programda, Karya Türk Müziği Topluluğu ve solist Özge Eyüpoğlu, aynı dönem ünlü bestekarlarımızın eserlerinden oluşan bir repertuarla seyirciyle buluşacak.

23 Eylül 2012: Kapanış konserinde Karya Barok Topluluğu solistleri Nuri HarunAteş – kontrtenor, Kaan Buldular – kontrtenor, Gülderen Erdoğmuş – mezzosoprano, İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları Derya Kırcalı Gürlük – soprano ve Evrim Keskin –mezzosoprano, Karya Barok Yaylı Çalgılar Dörtlüsü eşliğinde Barok dönem operalarından ünlü aryalar, düetler ve korallar seslendirecekler.

 

2012-09-20
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL