Güncel

Bakan Günay’ın Muğla hayali …

Bakan Günay’ın Muğla hayali …

Bakan Günay;”Umudum ve hayalim odur ki, birkaç yıl içinde dünyada akropol olarak bilinen bir mekanı dünyaya arkeoloji merkezi olarak tanıtmış olacağız” dedi..

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin Bodrum’un Ortakent Yahşi Beldesi’ndeki Şükran-Rauf Nasuhoğlu Araştırma Eğitim ve Kültür Merkezi binasının açılış törenine katıldı.

Muğla’yı yakın bir zaman önce ziyaret ettiğini söyleyen Bakan Günay, Telmessos Antik Tiyatrosu’nda gelecek yıl 2 bin-2 bin 500 kişilik etkinliklerin düzenlenebileceğini belirterek, tiyatronun hemen yanında müze kurulması için protokol imzaladıklarını kaydetti.

“Milas’ta yerin altındaki lahit kazısından başlanan yapı, çevreye doğru inanılmaz bir yaygınlık gösteriyor” diyen Günay sözlerini “Umudum ve hayalim odur ki, birkaç yıl içinde dünyada akropol olarak bilinen bir mekanı dünyaya arkeoloji merkezi olarak tanıtmış olacağız” şeklinde sürdürdü.

Bakan Günay törende yaptığı konuşmada ayrıca Şükran-Rauf Nasuhoğlu Araştırma Eğitim ve Kültür Merkezi binasının açılmasına katkı sağlayan Şükran Nasuhoğlu’na da teşekkür etti.

 

2012-10-05
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL