Güncel

Körfez-Avrasya İşadamları Derneği faaliyete başladı..

Körfez-Avrasya İşadamları Derneği faaliyete başladı..

Körfez-Avrasya İşadamları Derneği ilk uluslararası kongresini 5-7 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbul Ceylan Intercontinental Oteli’nde düzenliyor.

Körfez Ülkeleri ile Türkiye arasında işbirliğini geliştirmeyi amaçlayan kısa adı KORİAD olan Körfez-Avrasya İşadamları Derneği, 1 Ekim 2012 tarihi itibarıyla tüm resmi gereklilikleri tamamlayarak fiilen kuruldu.

KORİAD’ın kurucuları arasında Türk işadamlarının yanı sıra Körfezli iş adamları da bulunmakta ve 2013 yılından itibaren Körfez Ülkelerinde şubeler açılması planlanıyor..

Türkiye ile Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar, Umman ve Bahreyn’den meydana gelen Körfez ülkeleri arasında iktisadi, ticari, finans, kültürel, sosyal, eğitim, sağlık, hukuk ve diğer alanlarda yeni ilişkilerin ve işbirliklerinin geliştirilmesini, var olanların desteklenmesini ve yapısal hale getirilmesini amaç edinen KORİAD bu amacı gerçekleştirmek için çeşitli faaliyetler planlamış bulunuyor. Bunlar arasında ilki 5-7 Aralık 2012 tarihleri arasında yapılacak olan ve bundan sonra da her yıl yapılması planlanan I. TÜRK-KÖRFEZ GAYRİMENKUL YATIRIM VE İŞBİRLİĞİ KONGRESİ yer alıyor.

 

2012-10-08
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL