Güncel

ANTALYA KONGRE BÜROSU IMEX AMERİKA FUARI’NA KATILDI

ANTALYA KONGRE BÜROSU IMEX AMERİKA FUARI’NA KATILDI

IMEX-Amerika Fuarı dünyanın dört bir yanından katılımcılar ile 09-12 Ekim 2012 tarihleri arasında gerçekleşti. Fuara Antalya’yı temsilen Antalya Kongre Bürosu katıldı..

Antalya’yı uluslararası kongre turizmi pazarında öne çıkarma çalışmaları Antalya Kongre Bürosu (ACB) öncülüğünde devam ediyor. .

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkan’ı ve Antalya Kongre Bürosu (ACB) Başkan Yardımcısı Nizamettin Şen ile Antalya Kongre Bürosu Genel Müdür’ü Sinan İnan, Antalya’nın ilk yıldan beri IMEX Fuarı’na katıldığını bildirdi. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının desteği ile Amerika IMEX fuar dergisinde üç gün tam sayfa Antalya’nın golf, kültür ve kongre turizmi görsellerinin öne çıkarıldığı ilan yayınlanmıştır. Ayrıca aynı dergide Niizamettin Sen ve Sinan Inan ile yapilan Antalya uzerine soylesi yer almistir.

Nizamettin Şen, MICE profesyonelleri tarafından değişik destinasyonlardan direkt uçuşlar ile ulaşabilecekleri doğal güzelliklerin ve kongre merkezlerinin bilinirliliğinin önemli olduğunu vurguladı. Şen, kongre ve toplantı turizmi için aranılan bütün özelliklere Antalya’nın sahip olduğunu, yüksek standartlarda kaliteli hizmete sahip konaklama merkezlerinin yanı sıra, iklim özellikleri, tarihi doku ve kültürel çekicilikleri ile Antalya’nın kongre ve toplantı turizmi için eşsiz olanaklar sunduğunu belirtti.

ACB Genel Müdür’ü Sinan İnan, Antalya’nın MICE Turizmi açısından hak ettiği payı almasına yönelik çalışmaların tüm hızıyla sürdürüldüğüne dikkat çekti. İnan, 11 milyon turist ağırlayan Antalya’nın tatil kenti imajının ötesine geçip toplantı ve kongre destinasyonu olarak da tanınmaya başlandığını vurguladı. İnan, toplantı ve kongre sektörünün önemli uluslararası dernek ve birliklerinin de katıldığı IMEX Amerika’da çok faydalı bir üç gün geçirdiklerini, Antalya’nın kongre destinasyonu olarak tanıtımına yönelik hazırlanan materyallerin önemli kongre düzenleyicilerine dağıtıldığını, fuar süresince gelen taleplere bilgi ve danışmanlık desteği verildiğini belirtti.

 

2012-10-19
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL