Güncel

Avrupa Oyuncak Müzeleri Antalya’da buluşuyor

Avrupa Oyuncak Müzeleri Antalya’da buluşuyor

İstanbul Oyuncak Müzesi’ninTOYCO Projesi (Avrupa Oyuncak ve Çocuk Müzeleri Buluşması) kapsamında Avrupa’daki Oyun ve Oyuncak Müzesi yetkilileri Antalya’da ağırlanacak.

Antalya Oyuncak Müzesi’ni gezecek ekibe, Antalya kültürü de tanıtılacak. 17 Kasım Cumartesi günü Antalya’da olacak ekipte aynı zamanda Avrupa Müzeler Akademisi (EMA) yetkilileri de yer alacak.

İSTANBUL’DA SUNUM
Konuklar daha sonra İstanbul’a geçerek, Avrupa’daki Oyuncak ve Çocuk Müzeleri’nin bir araya geleceği, bilgi ve deneyim paylaşımı açısından önemli bir organizasyon olan TOYCO etkinliğine katılacak. Etkinlik kapsamında 19-20 Kasım tarihlerinde İstanbul’da toplantılar gerçekleştirilecek. Müzecilerin, akademisyenlerin, toplumbilimcilerin, eğitimcilerin de katılacağı bu toplantılarda Antalya Oyuncak Müzesi de sunum yapacak.

TOYCO Projesine katılacak Oyun ve Oyuncak Müzeleri şunlar:
Frida&Fred Gratz Çocuk Müzesi (Avusturya), Salzburg Oyuncak Müzesi (Avusturya), Zoom Çocuk Müzesi (Avusturya), Brüksel Oyuncak Müzesi (Belçika), Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Oyuncak Müzesi, Antalya Oyuncak Müzesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi, Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi (İzmir), Free Kidz Çocuk Müzesi (Ankara), Tartu Oyuncak Müzesi (Estonya), Colmar Oyuncak Müzesi (Fransa), Paris Oyuncak ve Bebek Müzesi (Fransa), Nürnberg Oyuncak Müzesi (Almanya), Yunanistan Çocuk Müzesi, Deventer Oyuncak Müzesi (Hollanda), Tropen Çocuk Müzesi (Hollanda), Explora Çocuk Müzesi (İtalya), Pambata Müzesi (Filipinler), Zabawek Oyuncak Müzesi (Polonya), Sintra Oyuncak Müzesi (Portekiz), Figuares Oyuncak Müzesi (İspanya), Stocholm Oyuncak Müzesi (İsveç), Celije Yakın Tarih Müzesi (Slovenya).

 

2012-11-12
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL