Güncel

FİLMİ ALMANYA’DA KENDİSİ MALATYA’DA

FİLMİ ALMANYA’DA KENDİSİ MALATYA’DA

Yazarımız Yılmaz Parlar; Frankfurt Film Festivali’ne katılan Beyoğlu’nun Kalp Atışları” adlı belgesel filmin yönetmeni Esra Alkan ile görüştü…

YILMAZ PARLAR- turizmhaberleri.com / İSTANBUL

Esra Alkan’ın “Beyoğlu’nun Kalp Atışları”adlı muhteşem belgeseli, Galata Kulesi’ndeki galasından sonra soluk almadan Almanya Frankfurt Film Festivali yolcusu ama yönetmen ve yapımcının kendisi Malatya Film Festivalinde!..

Malatya’ya gelen Esra Alkan’la yaptığımız kısa sohbette,10-18 Kasım 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek Frankfurt Film Festivali’ne gidemeyişine üzgün olduğunu öğrendik.

Proje tasarımını ve Yönetmenliğini Esra Alkan’ın, müzik ve metin yazarlığını Sema Moritz’in, kurgu yönetmenliğini ve montajını Serap Gedik’in, proje danışmanlığını Ahmet Doğan’ın yaptığı, Seslerin İzinde “Beyoğlu’nun Kalp Atışları” isimli, İstanbul’un kalbi Beyoğlu’nu belgeleyen belgesel film, Tüm dünyada Türklerin yoğun olduğu ülkelerde gösterilecek olup 12 dile çevirisi tamamlanacak. Frankfurt’a ise, almanca alt yazılı olarak özel istek üzerine katılıyor.

Ülkeler arası kültür alış verişini amaç olarak ön planda tutan Frankfurt Film Festivali, yarışmadan uzak bir tutum sergiliyor. Ülkesinden ayrı kalan Türklerin özlem gidereceği ve bilgileneceği belgesel Almanya halkının da dikkatini çekecek.

Geçen yıllar “Ünye de Fatsa Arası” isimli Esra Alkan tarafından hazırlanan belgesel Frankfurt’da çok beğeni toplamıştı.

Esra Alkan’a Frankfurt Film festivalinin belgesel galasına katılıp katılamıyacağını sorduğumuzda; “Sanatçıların kaderidir bu. Gönlünüz gitmek ister. Ancak çakışan işleriniz olunca mümkün olmuyor. Keşke aynı anda iki yerde var olabilsek!… Ancak eseriniz gidiyor, bu da sevindirici bir duygu aslında. Pazar günleri saat 10.00 da TRT Belgesel Kanalı’nda yayınlanan Kalk Gidelim seyahat programımın Osmaniye ve Denizli’de 10 gün kadar sürecek çekimleri içinTürkiye’de olmak zorundayım.” cevabını aldık. Değerli yönetmen Esra Alkan’a yolunun açık olması temennilerinde bulunduk.

yilmazparlar@yahoo.com

 

2012-11-12
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL