Güncel

BAKAN YAZICI, GAZİPAŞA HAVALİMANI’NA DESTEK SÖZÜ VERDİ.

BAKAN YAZICI, GAZİPAŞA HAVALİMANI’NA DESTEK SÖZÜ VERDİ.

Gazipaşa Havalimanı’nın tam kapasite ile çalışmasının bölge ekonomisi açısından büyük önem taşıdığını belirten ALTSO Başkanı Aydoğan, Bakan Yazıcı’dan destek sözü aldığını açıkladı

ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, Meclis Başkanı Mustafa Tuna ve yönetim kurulu üyeleri 27 Kasım 2012 günü Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın vergi ödül törenine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati yazıcı ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan Gazipaşa Havalimanı konusunda destek istediler.

Törende ve sonrasında özel olarak görüştükleri Bakan Yazıcı ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na, Alanya, Gazipaşa ve Anamur ekonomisi için Gazipaşa Havalimanı’nın tam kapasite ile çalışmasının büyük önem taşıdığını vurgulayan Aydoğan ve Tuna, bakandan kişisel girişimde bulunma sözü aldılar.

Bakan Yazıcı ve Hisarcıklıoğlu’na Gazipaşa Havalimanı hakkında bilgi veren Aydoğan; devletin kasasından tek kuruş harcama yapılmadan işletici firmaya verilecek izinlerin sorunların çözümü için yeterli olacağının altını çizdi.

TURİZMİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRIN…
Bölgedeki ekonomik hareketliliğin 12 aya yayılması noktasında Gazipaşa Havalimanı’nın olmaz ise olmazlar arasında gördüklerini ifade eden Aydoğan şunları söyledi:

“Bu yıl ülkemizin turizm gelirleri 30 milyar dolar. Bu devletin hazinesine ithalat veya ihracat olmadan direk giren büyük bir rakam. Biz diyoruz ki, turizmin önündeki engelleri kaldırın, sezon uzasın ve ülkemize çok daha fazla para kazandıralım. Sayın Bakanımız da bu noktada çok samimi davrandı. Umarız olumlu sonuçlar alınır” dedi.

TUNA VE AYDOĞAN’A PLAKET
Öte yandan Bakan yazıcı ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu TOBB’un kuruluşunun 60’ıncı yılı anısına ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan ve Meclis Başkanı Mustafa Tuna’ya birer plaket ve kendi adlarına basılmış pullardan hediye etti.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada Türkiye’de şu anda 130 adet 5 yıldızlı oda bulunduğunu ve bu odalar arasında ilk Avrupa Odalarına akredite olarak 5 yıldız takan odalardan birinin de ALTSO olduğunu söyledi.

Bugün ALTSO’da verilen hizmetin İngiltere’deki akredite odalar ile aynı seviyede olduğunun uluslar arası standartlarla belgelendirildiğini belirten Hisarcıklıoğlu başta Yeni Türk Ticaret Kanunu’nda yapılan olumlu değişiklikler olmak üzere birçok konuda ALTSO ve bölge odalarının hazırladıkları raporların etkili olduğunu dile getirdi.

Yapılan görüşmelere ilişkin değerlendirmede bulunan Aydoğan ve Tuna, Alanya ve bölgemiz yararına olacak her konuda en üst düzeyde bilgi paylaşımına devam edeceklerini ve destek isteyeceklerini belirterek şunları söyledi:

“Bugün ilçemizde yaşanan birçok sorunun kaynağı, Gazipaşa Havalimanı’nın tam kapasite ile bölgeye hizmet verememesi olduğu hepimizin malumudur. Bu nedenle birçok mecrada verdiğimiz mücadele destek çabalarına bir yenisini daha ekledik. Sayın Bakanımız ve TOBB Başkanımız bu konuda duyarlı. Kendileri bu konuda çalışma yapacakları sözünü verdiler. Biz de devletin kasasından tek kuruş çıkmadan bu sorunun sadece işletici firmaya verilecek izinlerle çözülebileceğine dikkat çektik. Bu havalimanının tam kapasite ile hayata geçmesi sadece bölgemiz için değil ülkemiz için de büyük bir ekonomik değer katacaktır. Dolaylı olarak 500 bin kişi bu havalimanı sayesinde istihdam sağlayacak bir projeden söz ediyoruz. Bu projenin tam anlamıyla hayata geçirilmesinin önündeki engellerin verilecek çok küçük izinlerle mümkün olduğunu her fırsatta anlatmaya devam edeceğiz” dediler.

 

2012-11-29
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL