Güncel

ATURJET, ERTAN SANDIKÇIOĞLU BAŞKANLIĞINDA DEVAM KARARI ALDI

ATURJET, ERTAN SANDIKÇIOĞLU BAŞKANLIĞINDA DEVAM KARARI ALDI

ATURJET Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği; 23.12.2012 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında Ertan Sandıkçıoğlu ile devam kararı aldı.

turizmhaberleri.com/ Ankara

ATURJET (Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği)’nin 23.12.2012 tarihinde yapılan Genel Kurul toplantısında yeni seçilen yönetim kurulunda görev dağılımı yapıldı.

Ertan Sandıkçıoğlu Başkanlığında oluşan yeni Yönetim Kurulunda; Hüsnü Gümüş ve Delal Atamdede Başkan Yardımcısı, Emine Türkoğlu Sayman, Nüket Özkan Genel Sekreter, Bahar Pirinçcioğlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak yer aldılar. Yönetim Kurulu’nun diğer üyeleri Nilgün Şirin, Cüneyt Sadıç ve Sema Kutlu, Denetim Kurulu üyeliklerine ise Yılmaz Yavru, İlhan Akşit, Güngör Arıbal seçildiler.


Faaliyetleri büyük ölçüde turizm medyası ile uluslararası ilişkiler konusunda yoğunlaşan ATURJET, Türkiye’de Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET)’in temsilciliğini de yapmaktadır. Dünyanın 35 ülkesinde bine yakın üyesi olan ve BM Dünya Turizm Örgütü’nün akredite kuruluşları arasında yeralan FIJET 1954 yılında Paris’te kurulmuştur.

1965 yılında Türkiye’nin Paris Turizm Ataşeliği aracılığıyla FIJET üyesi gazeteci ve yazarlar ülkemize davet edilmişlerdir. Yapılan görüşmeler neticesinde Türkiye’de de Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği kurulmasına karar verilmiş ve 7 Nisan 1966 tarihinde ATURJET resmen kurulmuş; 18.07.1969 tarih ve G/12101 sayılı kararname ile de FIJET üyesi olmuştur.


FIJET Başkanı Tjianı HADDAD; FIJET’in kuruluş felsefesine dayanarak ’turizm yazarları olarak günlük hayatın bir parçası olan turizmi krizlerin dışında tutmak zorunda’ olduğumuzu ifade etmektedir. Turizm Medyasını ise ’Global ve ekonomik etkilerin turizmin gelişmesini engellemesini önlemek için insanlar arası iletişimin, dostluk ve kültürel değerlerin ön plana çıkarılması anlayışına sahip, çevreyi ve ülkeleri koruyan niteliği ile tanımlamaktadır.

ATURJET Onursal Başkanı Özcan SANDIKÇIOĞLU’ndan sonra, Ertan SANDIKÇIOĞLU da Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu FİJET’in Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

2012-12-28
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL