Güncel

UĞUR MUMCU İZMİR’DE ÖZLEMLE ANILIYOR..

UĞUR MUMCU İZMİR’DE ÖZLEMLE ANILIYOR..

Demokrasi şehidi gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun katledilişinin 20. yılında, 24 Ocak 2013 tarihinde İzmir’de düzenlenecek törende özlemle anılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 20 yıl önce uğradığı bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden demokrasinin simge ismi gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu ile diğer demokrasi şehitlerini duygu dolu bir programla anacak. Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde TOBAV (Devlet Tiyatrosu Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı) ile demokratik kitle örgütlerinin de katkılarıyla düzenlenecek olan ‘Uğur Mumcu / Demokrasi Şehitlerimizi Anıyoruz’ başlıklı program, Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde 24 Ocak 2013 Perşembe günü saat 20.00’de düzenlenecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katılacağı anma programı çerçevesinde, bir panel düzenlenecek. Panelde, gazeteci-yazar Uğur Dündar, gazeteci-yazar Serdar Kızık, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, tiyatro ve sinema oyuncusu Gülsen Tuncer, gazeteci-yazar Soner Yalçın ve gazeteci-yazar Ümit Zileli birer konuşma yapacak. Anma programına, TOBAV Çocuk Korosu da şarkılarıyla eşlik edecek.

 

2013-01-23
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL