Güncel

BAKAN ÇELİK, İSTANBUL’DA KÜLTÜR TURUNDA…

BAKAN ÇELİK, İSTANBUL’DA KÜLTÜR TURUNDA…

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İstanbul’un kültür mekanlarında incelemelerde bulundu. İlk ziyaretini Topkapı Sarayı’na gerçekleştiren Bakan Çelik yetkililerden bilgi aldı..

İlk olarak Topkapı Sarayı’ndaki kutsal emanetler bölümünü ziyaret ederek, yetkililerden bilgi alan Bakan Çelik, Piri Reis Haritası’nın 500. yılı kutlamaları münasebetiyle uzun yıllar sonra Topkapı Sarayı’nda teşhire çıkartılan harita ve Kitab-ı Bahriye’nin sergilendiği bölümü ziyaret etti.

Prof. Fuat Sezgin İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi’ni gezen Kültür ve Turizm Bakanı Çelik burada yetkililerin kendisine aktardığı detaylı bilgileri dikkatle dinledi.

Tarihi Atlas Pasajı’ndaki İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü ziyaret eden Ömer Çelik daha sonra İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’ne giderek yetkililerle biraraya geldi.

İstanbul’daki yoğun inceleme turu çerçevesinde Yıldız Sarayı’na da giden Kültür ve Turizm Bakanı saray yerleşkesinde yürütülmekte olan restorasyon çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Bakan Çelik, ayrıca Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi’ni de ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 

2013-02-05
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL