Güncel

BAKAN ÇELİK:TÜRK TURİZMİNİN YÜKSELİŞİNDE REHBERLERİN PAYI ÇOK BÜYÜK..

BAKAN ÇELİK:TÜRK TURİZMİNİN YÜKSELİŞİNDE REHBERLERİN PAYI ÇOK BÜYÜK..

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 21 Şubat Dünya Rehberler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında; Türk turizminin istikrarlı yükselişinde rehberlerin büyük payı olduğunu vurguladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 21 Şubat Dünya Rehberler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Engin kültür değerlerini köklü tarihi ve de eşsiz doğasıyla harmanlayan ülkemiz, hiç kuşkusuz, dünya turizminin önemli cazibe merkezlerinin başında gelmektedir.

Türkiye bugün dünyanın lider turizm ülkeleri arasında 6’ıncı sıraya yükselmişse, 2012’de ülkemizi ziyaret eden yaklaşık 32 milyon turist Türkiye’den unutulmaz hatıralarla mutlu bir şekilde ayrılmışsa bunda Türk rehberlerinin payı büyüktür.

21 Şubat Dünya Rehberler Günü’nde biz de Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak ülke turizmine bu denli büyük katkıları olan rehberlerimize yasal statü kazandıran düzenlemeyi uzun ve titiz çalışmaların ardından kanunlaştırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Türk turizminin yakaladığı istikrarlı yükselişte büyük pay sahibi olan rehberlerimize bu vesileyle teşekkür ediyor; 21 Şubat Rehberler Günü’nü içtenlikle kutluyorum.”

 

2013-02-21
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL