Güncel

Türkler en çok Londra’da Harcadı

Türkler en çok Londra’da Harcadı

2012 Yılının Son Çeyreğinde Türkler en çok Londra, Paris ve Barselona’dan Alışveriş Yaptı

Büyüyen alışveriş turizmi sektöründe lüks alışveriş turizmi alanında 9 Chic Outlet Shopping® Kasabası ile pazarın lideri konumundaki Chic Outlet Shopping® Kasabalarının yaratıcısı ve yöneticisi Value Retail 2012 dördüncü çeyrek rakamlarını açıkladı. Türkiye’den gelen ziyaretçilerin vergi iadeli harcamalarının da dahil olduğu rakamlarda Türk turistlerin Dublin yakınlarındaki Kildere Village’dan yaptığı alışverişin artışı dikkat çekti.

Verilere göre 2012 yılının son üç ayında koleksiyonun dokuz Chic Outlet Shopping® kasabasındaki vergi iadeli satışlarında sırasıyla en çok harcamayı yapan turistler Çin, Orta Doğu ve Rusya’dan geldi. Yine vergi iadeli satışlar göz önünde bulundurulduğunda Chic Outlet Shopping® kasabalarının satışlarının bir önceki yıla göre yüzde 42 arttığı görüldü.

Türkler en çok Londra’da Harcadı

Yılsonu vergi iadeli satış rakamlarına göre ise, Türkiye pazarında sırasıyla Londra yakınlarındaki Bicester Village, Paris yakınlarındaki La Vallée Village ve Barselona yakınlarında bulunan La Roca Village en popüler kasabalar oldu.

Dublin yakınlarındaki Kildare Village’in Türkiye’den gelen turistlerin vergi iadeli harcamalarında 2011 yılına oranla yüzde 1744’lük artış en dikkat çekici rakam olarak göze çarptı. Veriler Türk ziyaretçilerin 2012 yılında yüzde 23 daha fazla harcama yaptığını ve 2012’nin son çeyreğinde Türk ziyaretçilerin Chic Outlet Shopping kasabalarında kişi başı harcamasının ortalama 314 Euro’ya ulaştığını gösteriyor. Aynı dönemde tüm dünyadan gelen turistlerin ortalama harcaması ise 296 Euro oldu.

Chic Outlet Shopping® Hakkında

Value Retail tarafından işletilen dokuz Chic Outlet Shopping® Köyü Koleksiyonu, özel olarak lüks outlet alışveriş köyleri oluşturma alanında uzmanlaşmış tek şirkettir. 900’ün üzerinde butik mağazaya ev sahipliği yapan dokuz adet Alışveriş Köyü, yıl boyunca önde gelen lüks moda ve yaşam tarzı markalarının önceki sezona ait otantik koleksiyonlarını tavsiye edilen perakende satış fiyatı üzerinden %60’a varan hatta zaman zaman %60’ın da üzerinde indirimlerle sunuyor. Avrupa’nın geçit özelliğine sahip gözde şehirlerinden Londra, Dublin, Paris, Madrid, Barselona, Milan/Bologna, Brüksel/Antwerp/Köln, Frankfurt ve Münih’ten kolayca ulaşılabilen Köyler, haute couture, üstün hizmet, konukseverlik ve bir dizi kutlama etkinliği ile birlikte anılıyor ve konuklara paralarının karşılığını tam anlamıyla veriyor. Kültürleri ve tarihleriyle tanınmış bölgelerde yer alan Köyler, yabancı turistler için başlı başına bir çekim merkezi olarak öne çıkıyor.

www.ChicOutletShopping.com internet sitesi 13 ayrı dilde hizmet veriyor (İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Katalanca, İtalyanca, Felemenkçe, Almanca, Japonca, Rusça, Arapça, Brezilya Portekizcesi, Korece ve Basitleştirilmiş Çince). Chic Outlet Shopping® uygulaması, iPhone, iPod touch, iPad ve Android ile uyumludur ve Apple App store ve Android Market’ten ücretsiz olarak indirilebilir. .

 

2013-02-27
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL