Güncel

TÜRKİYE DE EKO TURİZM FARKINDALIĞI ÖNE ÇIKIYOR..

TÜRKİYE DE EKO TURİZM FARKINDALIĞI ÖNE ÇIKIYOR..

“Şanlıurfa Profesyonel Rehberlerinin Bilgilerini Günceleme Toplantısı’nda sunum yapan Prof.Dr Hasan Akan; Türkiye’nin her bölgesinde Eko Turizmin önemine dikkat çekti..

turizmhaberleri.com/ Şanlıurfa

Şured Yönetim Kurulu Üyesi Rehber Ayşe Açanal’ın 3.sünü düzenlemiş olduğu ”Şanlıurfa Profesyonel Rehberlerin Bilgilerini Günceleme Toplantısı” 28.2.2013 tarihinde ŞANLIURFA GRAND OTEL’de gerçekleştirildi.

Önceki toplantılarla ilgili haber linkleri için tıklayınız:
www.turizmhaberleri.com/Haberayrinti.asp¿ID=24739
www.turizmhaberleri.com/Haberayrinti.asp¿ID=24516

Harran Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Hasan Akan’ın sunum yaptığı toplantıda katılımcılara Türkiye’de ve Şanlıurfa’da Eko Turizmin önemini anlatıldı.

Özellikle güney sahillerindeki 5 yıldızlı otellere gelen turistlerin çoğunun deniz, havuz ve açık büfe imkanlarından yararlanıp, hiç bir yer görmeden tekrar memleketlerine döndüklerine dikkat çeken Prof.Dr Akan; ”artık turistler doğayı keşfetmek, endemik bitkileri incelemek, köy ekmeği yemek, pamuk tarlasında pamuk işçisiyle birlikte pamuk toplamak, 4 mevsim trekking yapmak, ağaç, çiçek ve böceklerin resimlerini çekmek istiyorlar. Dolayısıyla ülke olarak zengin ekolojik değerlere sahip olduğumuz bu coğrafyada eko turizme çok önem vermemiz gerekiyor.” dedi.

Alternatif turizmde eko turizmin yerinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Prof.Dr. Akan; bölgesel çalışmalardan çeşitli örnekler verdi. Toplantıyı organize eden Turist Rehberi Ayşe Açanal; ”Şanlıurfa Profesyonel Rehberlerin Bilgilerini Günceleme Toplantısı’nın sektörü biraraya getirerek bilgi paylaşımı sağladığını, bilgilendirmelerden çok faydalandıklarını, dördüncü toplantının Mart ayında gerçekleştirileceğini ifade etti.

 

2013-03-01
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL