Güncel

Bakan Yardımcısı Kafkas’tan, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne büyük övgü…

Bakan Yardımcısı Kafkas’tan, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne büyük övgü…

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı; Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ni ziyaret etti.

Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Antalya İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin de eşlik ettiği heyeti; Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ile hastane yönetim ekibi karşıladı.

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, sağlık alanında yaptığı çalışmalarla Akdeniz Üniversitesi’nin, Türkiye’nin önemli bir markası haline geldiğini söyledi. Akdeniz Üniversitesi’nin yaptığı ilklerle, sağlık alanında çalışan birçok kişiye cesaret verdiğini aktaran Kafkas; “Özellikle organ nakli konusundaki başarılarınızla Ülkemize prestij kazandırdınız. Bence yaptığınız büyük bir iş. Türkiye’nin adını tüm dünyaya duyuran nakillerinizden dolayı sizleri bir kez daha tebrik ediyorum.” dedi.

Son 10 yılda Türkiye’de sağlık alanında büyük gelişme olduğunu kaydeden Kafkas, Türkiye’nin tüm dünyaya örnek bir sağlık sisteminin olduğunu aktardı. Kafkas, “Canımızı veriyoruz ama cenazemizi vermiyoruz” diyerek, Türkiye’deki sağlık alanındaki gelişmelere rağmen organ bağışı konusunda hala istenilen düzeye ulaşılamadığımızı dile getirdi. Kafkas, organ bağışını arttırmak için kampanyaların arttırılması ve halkın bilinçlendirilmesinin sağlanması için çalışılması gerektiğini vurguladı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesini başarılarının konuşulduğu ziyarette, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe de, tüm dünyada artık Akdeniz Üniversitesi’nin konuşulduğunu ve sürekli tebrik telefonları aldıklarını aktardı. Yaptığımız nakillerle Türkiye’de organ bağışına olan bakışı değiştirdik diyen Rektör Kurtcephe; “ Biz en zor, en inanılmaz ameliyatları gerçekleştirdik. Yaptığımız ameliyatlar hem organ bağışı sayısını arttırdı hem de diğer sağlık kuruluşlarına örnek oldu. Biz istenilince neler başarılabileceğini bir kez daha herkese göstermiş olduk. Başarı da önemli olan istikrardır, biz de bu istikrarı tutturduk. Başarı odaklı çalışan ekibimiz sayesinde, başarı grafiğimiz giderek yükselecektir.” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü’ne bağlı Organ Nakli Ünitesi’ni, AÜ Psikiyatri Gündüz Hastanesi’ni ve Kemoterapi Ünitesi’ni gezen Agah Kafkas, burada yatan hastalarla yakından ilgilendi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde verilen sağlık hizmeti hakkında hastaların görüşlerini dinleyen Kafkas, hastalarla fikir alış verişinde bulundu.

Ziyaret sonrası değerlendirmede bulunan Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nin çok sistemli bir hastane olduğunu söyleyerek, hastanede verilen sağlık hizmetinden oldukça etkilendiğini dile getirdi.

 

2013-03-04
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL