Güncel

ÖMER SEYFETTİN’İ ANIYORUZ

ÖMER SEYFETTİN’İ ANIYORUZ

Türk Edebiyatının usta yazarı Ömer Seyfettin’in vefatının 93.yıldönümünde mesaj yayınlayan Bakan Çelik;”Ömer Seyfettin, edebiyatımızdaki eşsiz yerini her daim koruyacaktır.” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Ömer Seyfettin’in vefatının 93’üncü sene-i devriyesi nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi:

“ Türk Edebiyatının önde gelen yazarlarından Ömer Seyfettin’i anıyoruz bugün.

Yeteneğini, bilgi ve gözlemlerini yalnızca öğrencileriyle paylaşmakla yetinmeyen eşsiz kalem, yapıtlarıyla okuyucularına çok sayıda farklı yaşamın kapılarını açtı. Kimi zaman Kaşağı’da Hasan ve Ömer, Perili Köşk’te Sermet Bey, kimi zaman da Diyet’te Koca Ali’nin dünyasına girip, hüznünü, heyecanlarını ve düşlerini paylaştık… Bu paylaşımlardan çıkardığımız derslerle kendi yaşamlarımızı şekillendirdik, zenginleştirdik.

Türk edebiyatına yalnızca eserleriyle değil, kısa hikayeciliği kurarak ve edebiyatta Türkçülük akımını başlatarak da büyük katkılarda bulunan Seyfettin, kısa yaşamına çok sayıda başarıyı sığdıran kimliğiyle gelecek nesillere örnek göstereceğimiz bir isim. Ömer Seyfettin, hiç şüphesiz, edebiyatımızdaki eşsiz yerini her daim koruyacaktır.

Ölüm yıldönümü vesilesiyle bugün bir kez daha ‘büyük ustaya’ şükran, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

 

2013-03-05
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL