Güncel

Türkler Rotayı Asya’ya Çevirdi: Gangnam Style Güney Kore’ye ilgiyi yüzde 167 arttırdı..

Türkler Rotayı Asya’ya Çevirdi: Gangnam Style Güney Kore’ye ilgiyi yüzde 167 arttırdı..

Skyscanner’ın verilerine göre, Türklerin seyahatleri için Asya ülkelerine gösterdiği ilgi 2013 yılında ciddi oranda artıyor. İşte 2012-2013 Ocak Şubat verileri karşılaştırmasında çarpıcı başlıklar…

Avrupa’nın önde gelen uçak bileti arama motoru Skyscanner’ın 2012 ve 2013’ün Ocak-Şubat aylarının uçak bileti arama verileri karşılaştırdığında ortaya ilgi çekici sonuçlar çıkıyor. Veriler, Türklerin Asya ülkelerine gittikçe daha çok yöneldiğine işaret ediyor.

Çin Yükselişte…

Uçak bileti aramalarında yükselişe geçen ülkeler arasında ilk sıralarda Çin göze çarpıyor. 2012 senesi Türkiye’de Çin Kültür yılı olarak ilan edilmişti, 2013 ise Çin’de Türk Kültür Yılı olarak kutlanıyor ve bu girişimler seyahatlere de yansıyor. 2013 Ocak ve Şubat aylarında Çin’den Türkiye’ye yapılan uçak bileti aramaları yüzde 134 artarken, Türkiye’deki artış yüzde 175 civarında seyrediyor. Türk Hava Yolları’nın Nisan ayı itibariyle Çin’in Guangzhou şehrine olan karşılıklı direkt seferlerini haftada 4’ten her güne çıkaracak olması da iki ülke arasındaki seyahatlerin arttığına işaret ediyor.

İş Seyahatlerinde Çin, ABD’yi Solluyor

Küresel İş Seyahatleri Derneği (GBTA), önümüzdeki iki yıl sürecinde Çin’in ABD’yi iş seyahatlerinde ABD’yi geride bırakarak tüm dünyada ilk sıraya yerleşeceğini öngörüyor. GBTA’nın araştırmasına göre iş seyahatleri için Çin, Hindistan ve Rusya artışa geçiyor. Skyscanner’ın verileri de bu bilgileri doğrular nitelikte; tüm dünyada Hindistan uçak bileti aramalarında yüzde 79 artış gözleniyor.

Gangnam Style ile Tam Gaz Güney Kore’ye!

Gangnam Style çılgınlığı ile geçtiğimiz sene ön plana çıkan Güney Kore, bu sene de Türklerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. 2012’ye kıyasla Türkiye’den Güney Kore’ye yapılan aramalarda yüzde 167 artış gözleniyor.

Asya’nın da Vize İstemeyeni Makbul

Türklerden vize istemeyen Asya ülkelerine de ilgi artıyor. 2013 yılında Türklerden vize istemeyen Hong Kong, Maldivler, Filipinler, Japonya, Tayland ve Malezya gibi ülkelere yapılan uçak bileti aramaları 2012’ye kıyasla ortalama 2,5 kat artış gösteriyor.

2013’te Türkiye’den Yapılan Aramalarda En Çok Artış Gösteren Ülkeler

Hong Kong yüzde 183
Çin yüzde 175
Güney Kore yüzde 167
Maldivler yüzde 161
Filipinler yüzde 157

 

2013-03-06
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL