Güncel

EN İYİ ITB BERLİN FUARI STAND ÖDÜLÜ TÜRKİYE’NİN..

EN İYİ ITB BERLİN FUARI STAND ÖDÜLÜ TÜRKİYE’NİN..

ITB Berlin Fuarı’nda “Cologne Business Scholl” tarafından ziyaretçilerin tercihleri dikkate alınarak düzenlenen, “En İyi Stand” yarışmasında Türkiye Avrupa’nın en iyisi seçildi..

Türkiye dünyanın önde gelen turizm fuarları arasında yer alan ve 190 ülkeden 10 bin firmanın katıldığı 47’inci Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı’nda hazırladığı stand ile “Avrupa’nın En İyisi” ödülüne layık görüldü.

“Cologne Business Scholl” tarafından ziyaretçilerin tercihleri dikkate alınarak düzenlenen, “En İyi Stand” yarışmasının Avrupa destinasyonu kategorisinde birincilik ödülüne layık görülen Türkiye, fuarda bu yıl ekolojik turizm alanındaki zenginliklerini ön plana çıkardı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in açılışını yaptığı ve birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapan Türkiye standında; lokum ve akide şekerinin ikram edildi El sanatlarımızdan ebru ile cam ve ahşap işçiliği konuklara tanıtıldı.

Türkiye’nin dağlarındaki oksijen miktarının yüksekliğine dikkat çekmek üzere hazırlanan oksijen kubbesinin ziyaretçilere sanal dağ yolculuğu yaşattığı bu yılki Türkiye standında ayrıca kültürel zenginliklerimiz farklı dönemlere ait 5 metre çapında 4 kubbede sergilendi.

Türkiye ITB Berlin Fuarı’na 3 bin 79 metrekarelik alanda 105 stand ve 122 katılımcıyla katıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in alanlarında isim yapmış dünyaca ünlü çok sayıda tur operatörü ve turizm şirketiyle görüşmeler gerçekleştirdiği fuar bu yıl ülkemizi ziyaret eden Alman turist sayısında artış yaşanacağı yönündeki beklentileri de yükseltti.

“En İyi Stand Ödülü”

Cologne Business Scholl isimli kuruluş tarafından verilen ve fuara katılan ziyaretçilerin tercihiyle belirlenen “En İyi Stand” ödüllerinde servis hizmetleri, yenilikçi düşünce, bilgi transferi, özgün tasarım ve stand kalitesi belirleyici unsurlar arasında yer alıyor.

On yılı aşkın bir süredir dağıtılan ödül Avrupa, Asya, Amerika, Almanya ve Ortadoğu destinasyon kategorilerini kapsıyor.
Yarışmanın Avrupa destinasyonu kategorisinde birinciliğe layık görülen Türkiye’nin ödülü Berlin fuar alanındaki Palais salonunda düzenlenen törenle Bakanlık Kültür ve Turizm Ataşeliğine teslim edildi.

 

2013-03-11
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL