Güncel

KUŞADASI TARİH VE KÜLTÜR SEMİNERLERİ BAŞLIYOR..

KUŞADASI TARİH VE KÜLTÜR SEMİNERLERİ BAŞLIYOR..

Kuşadası Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneği Başkanı Mahmut Ökçesiz;kent tarihi-kültürü bilinci oluşturmak üzere ücretsiz bir dizi seminer düzenleyeceklerini açıkladı.

turizmhaberleri.com
Kuşadası Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneği kentin kültürel ve tarihi mirasına sahip çıkmak adına çeşitli projeler yapıyor ve etkinlikler düzenliyor.

23 Mart 2013 tarihinden başlamak üzere üç adet semineri Kuşadası halkına ücretsiz sunacaklarını belirten Dernek Başkanı Mahmut Ökçesiz şu açıklamalarda bulundu:

”Seminerlerimizin amacı, kentimizin hazinelerini halkımıza göstermek ve bu hazineler hakkında bilgi vermek, ilçemizde yaşayan profesyonel turist rehberlerinin sezon öncesinde bilgilerini tazelemek ve yeni kazılar hakkında bilgi vermek, ilçemizde bulunan ADÜ Kuşadası Rehberlik Ve Seyahat Acentacılığı Yüksek Okulu öğrencilerine mesleği ve hazineleri tanıtmak, Kuşadasını seven ve bu kentin kültürüne ve tarihine ilgi duyanları bir araya getirip bilgilendirmektir.

Konularında uzman akademisyenlerden, turizm sektörüne yıllarca emek vermiş ve yöneticilik yapmış tecrübeli bürokratlardan ve kişilerden, hepinizin yakından tanıdığı yerel araştırmacı- yazarlardan ve sivil toplum kuruluşlarının değerli başkanlarından oluşan “ uzman kadro “ ile bu seminerler yapılacaktır. ” dedi.

Seminerlerin adları, konuları ,tarihleri, yerleri ve seminer konuşmacıları şunlar;

1. KENTİMİZ KUŞADASI
23 Mart 2013 Cumartesi : 7 uzman ve akademisyen

2. ANTİK ÇAĞLARDA KENTSEL GELİŞİM VE SU SİSTEMLERİ :
30 Mart 2013 Cumartesi : Mehmet Kürkçü, Arkeolog ve rehber

3. OSMANLI MEZAR TAŞLARI
06 Nisan 2013 Cumartesi : Mahmut Ökçesiz

Seminerler KUŞADASI ESNAF VE SANATKARLAR ODASI salonunda yapılacak.

Seminerlere katılımın ücretsiz olduğunu belirten Ökçesiz; ”Tarihe, kültüre, sanata, estetiğe, edebiyata, arkeolojiye, geleneksel mimariye, vs ilgi duyan herkese seminerlerimiz açıktır. Bu kentte yaşayan ve bu kenti seven, duyarlı ve sorumlu herkesi bu seminerleri izlemeye davet ediyoruz.” dedi.

 

2013-03-11
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL