Güncel

Bakan Çelik:Nevruz Bayramı’nda Barış ve Kardeşlik seslerini yükseltelim

Bakan Çelik:Nevruz Bayramı’nda Barış ve Kardeşlik seslerini yükseltelim

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Nevruz Bayramı mesajında, “Bizim kardeşliğimiz ve birliğimiz tarihin en çetin sınavlarından geçmiş bir dayanışma destanıdır” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in, Nevruz Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajının tamamı şöyle:

“Nevruz, dünyanın kuzey yarıküresinde yaşayan halkların çok uzun bir tarih boyunca yılbaşı olarak kutladığı insanlığın en eski mevsimlik bayramıdır.

Farsça “Yenigün” anlamına gelen Nevruz, tarih boyunca Yılbaşı olmaktan daha öte, diriliş, uyanış, yeniden doğuş, bolluk ve bereketin sembolü olmuştur.

Bu kutlu günde bizler de birbirimizi anlamanın, hoşgörü ve paylaşmanın önündeki engelleri aşarak bizi birbirimize bağlayan ve hep birlikte yükselmemizi sağlayan anlayış düzeyine ulaşmalıyız.

Bu nedenle 2013 yılı 21 Mart’ı Nevruz gününün çok büyük bir anlamı ve tarihi bir önemi vardır. Bugün kardeşlik ve barış seslerini yükseltelim. Bugün hayır isteyelim, şerleri uzak tutalım. Bugün herkes için iyilik ve güzellik isteyelim.

Bizim kardeşliğimiz ve birliğimiz tarihin en çetin sınavlarından geçmiş, her türlü belaya ve fesata rağmen sağlam kalmış bir birlik ve dayanışma destanıdır. Bu destan yoluna kararlılıkla devam edecektir…

Tüm halkımızın Nevruz’unu kutluyorum. Nevruz’un ülkemize esenlik, barış, bereket ve hayırlar getirmesini diliyorum.”

 

2013-03-20
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL