Güncel

Türkiye’deki altıncı DoubleTree by Hilton Kuşadası’nda açıldı..

Türkiye’deki altıncı DoubleTree by Hilton Kuşadası’nda açıldı..

DoubleTree by Hilton Kuşadası bugün kapılarını açtı.

Ege Denizi ve Kuşadası Koyuna hakim konumu, yakınındaki bembeyaz kumlu plajları ile ilk misafirlerini karşılamaya hazırlanan Double Tree by Hilton Kuşadası bugün kapılarını açtı.

Önümüzdeki bir kaç yıl içinde Türkiye’de 21 yeni otelin açılması beklenen Hilton Worldwide’ın İstanbul, Bursa, Kapadokya ve Konya gibi en fazla tercih edilen destinasyonlarda 24 oteli bulunuyor.

Yeni inşa edilen 87 odalı otelde, otel sınırları içerisinde restore edilen 4 tarihi taş ev de bulunuyor. Konuklar, yakınlardaki beyaz kumlu sahillere ve aralarında aileler için uygun olacak çok sayıda su parkının da bulunduğu bir dizi eğlence imkanına kolay erişimden de faydalanacak. Kuşadası’nın tarihi yerleri arasında kalesi ve liman manzarasıyla Güvercinada ve Türkiye’nin en iyi korunmuş antik Greko-Romen şehirlerinden biri olan Efes de yer alıyor. Aynı zamanda alışveriş imkanları, restoranları ve gece hayatıyla da tanınan Kuşadası gözde tatil destinasyonlardan biri.

Hilton Worldwide EMEA Başkanı Simon Vicent, konuyla ilgili olarak, “Hilton Worldwide’ın Türkiye’de 1955 yılında kurucumuz Conrad Hilton’ın Hilton İstanbul’u açmasına kadar uzanan güçlü bir geçmişi var. Üst kalite segmentindeki DoubleTree by Hilton portföyümüzün Kuşadası’nda açıldığını ve konukseverliğin ışığını ve sıcaklığını yayma vizyonumuzun artık ülke çapında 24 tesise ulaştığını görmekten çok mutluyum” ifadesini kullandı.

Türkiye’deki altıncı DoubleTree by Hilton

DoubleTree by Hilton Dünya Başkanı John Greenleaf da, “DoubleTree by Hilton’ı bu harika sahil bölgesinde açarak, konuklarımızın giriş sırasında imzamız niteliğinde olan çikolata parçalı kurabiyelerimiz gibi özel DoubleTree dokunuşlarından faydalanmasını sağladığımız için çok mutluyuz. Bu olağanüstü tesis, İstanbul, Ankara ve Kapadokya’daki üst kalite tesislerimizin ardından Türkiye’deki altıncı otelimiz olarak Double Tree Markası’nın Türkiye’de daha da fazla tanınmasını sağlayacak ve DoubleTree by Hilton’ın meşhur sıcak karşılamasını bölgeyi ziyaret eden turistlere sunacak” açıklamasını yaptı.

Otel, Kuşadası’nı iş için ziyaret edenlere de toplam 360 m2 alana sahip beş toplantı odasıyla esnek bir organizasyon alanı sunuyor. En büyük toplantı odası 310 m2 alana sahip ve 350 kişiyi ağırlayabilecek büyüklükte. Aynı zamanda otel 24 saat açık bir iş merkezine ve son teknoloji ürünü AV hizmetlerine ve video konferans olanaklarına sahip.

DoubleTree by Hilton Kuşadası Genel Müdürü Serkan Tütüncü, “Konuklarımızı, modern bir ortamda, olağanüstü imkanlardan yararlanabilecekleri ve otelin çok yakınında bulunan pek çok eğlence ve faaliyetinin keyfini çıkartabilecekleri yeni DoubleTree by Hilton otelimizde ağırlamaya başlamaktan gurur duyuyorum” ifadesini kullandı.

DoubleTree by Hilton, Avrupa çapında Londra, Dublin, Amsterdam ve Milano gibi şehirlerdeki 37 otellik hızla büyüyen ağıyla seyahat edenlere üst kalite ve tam hizmetli bir otel deneyimi sunuyor. Marka, 2008 baharında Avrupa pazarına girmesinden beri önemli bir büyüme kaydetti ve şu anda Avrupa çapında 16 ülkede açıldı veya geliştirme aşamasında.

 

2013-03-22
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL