Güncel

TÜRKLER DÜNYANIN HER YERİNDE…

TÜRKLER DÜNYANIN HER YERİNDE…

30’un üzerinde dil seçeneğiyle seyahatseverlere hizmet veren Skyscanner, hangi ülkelerden Türkçe dil seçeneği ile arama yapıldığını araştırdı..Araştırma sonucu: Türkler her yerde

Skycanner internet sitesi ve mobil uygulamalarının Türkçe kullanıldığı ülkeler arasında Avustralya, Güney Afrika, Arjantin, Malezya hatta Kolombiya bile var

En Çok Türk ABD, İngiltere ve Almanya’da

Türkiye’den sonra Skyscanner’da Türkçe dil seçeneğiyle uygun fiyatlı uçak bileti arayan ülkelerin başında ABD, İngiltere ve Almanya geliyor. Türklerin en çok tercih ettikleri ülkelerden biri olan Rusya ise 4. sırada yer alıyor. Yavru vatan olarak bilinen Kıbrıs 5. sıraya yerleşirken, dikkat çekici bir başka ülke ise listenin 6. sırasında yer alan Irak.

Türkiye’de Uçak Bileti Aramalarının Nerdeyse Yarısı İstanbul’dan

Türkiye’den yapılan aramalara bakıldığında ise yüzde 44 oranla, en çok uçak bileti İstanbul’dan aranıyor. ‘‘İstanbul’un taşı toprağı altın’’ dense de belli ki İstanbullular yerlerinde durmak istemiyor. Bingöl, Bayburt ve Iğdır şehirleri ise uçak aramalarında Türkiye sıralamasının en sonlarında yer alıyor.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök “Skycanner’ın Türkçe kullanım oranlarından da görülebileceği gibi Türkler tüm dünyaya yayılmış durumda. Güney Afrika’dan Rusya’ya kadar her kıtadayız. 2002’de Türkiye’den 60 uluslararası noktaya seyahat edilebilirken, bugün bu sayı 150’yi aştı. Bu tür gelişmeler de Türkiye’de turizm sektörünün büyümesine ve Türkiye’nin dünyaya açılmasına yardımcı oluyor. Türkiye turizm için tüm dünyada gittikçe daha önemli bir pazar haline geliyor.” dedi.

Skyscanner Türkçe Sayfasının En Çok Kullanıldığı Ülkeler

1. 1. ABD

2. 2. İngiltere

3. 3. Almanya

4. 4. Rusya

5. 5. Kıbrıs

6. 6. Irak

7. 7. Fransa

8. 8. İsviçre

9. 9. İtalya

10.10. Hollanda

 

2013-03-22
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL