Güncel

Delta Hava Yolları non stop İstanbul New York Uçuşlarına başlıyor

Delta Hava Yolları non stop İstanbul New York Uçuşlarına başlıyor

Delta Hava Yolları’nın Uluslararası İstanbul Atatürk Havaalanı ve New York John F. Kennedy arasındaki sezonluk non-stop hizmeti 28 Nisan 2013, Pazar günü tekrar başlıyor.

Uçuşlar yaz sezonunun en yoğun dönemi boyunca günlük olarak Delta’nın iş ortağı Air France KLM ile 209 koltuklu Boeing 767-300 uçağı kullanılarak gerçekleştirilecek.

Delta Türkiye Satış Müdürü Esra Solak: “Yaz sezonu uçuş tarifemize geçmekten ve Türk müşterilerimize ABD’de başka hiç bir havayolunun sunmadığı kadar çok destinasyon sunuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi. “New York-İstanbul rotasında çok yoğun talep alıyoruz, özellikle de Premium ürünlerimiz için. Premium yolcularımıza bu sezon uçuş deneyimlerini daha da keyifli hale getirecek birçok yenilik sunacağız” dedi.

2012 yılında, Delta bu güzergahta ortalama yüzde 86 doluluk oranıyla yaz tarifesinde Türkiye – ABD arasında toplam 103,049 yolcu taşıdı.

Delta’nın İstanbul çıkışlı uçuşlarında BusinessElite’de 35 koltuk bulunuyor. Yolcular ünlü şef Michelle Bernstein’ın yenilikçi yemek sunumları ve Delta’nın usta şarap uzmanı Andrea Robinson’ın seçmiş olduğu özgün şarap seleksiyonu dahil olmak üzere Delta’nın ödüllü hizmetini tecrübe etme fırsatına sahip olacaklar.

BusinessElite aynı zamanda talep üzerine kişisel koltuk içi eğlence sisteminde 20’den fazla ilk gösterim ve popüler klasik film, çeşitli televizyon programları, binlerce müzik seçeneği ve birçok video oyunu seçeneği de sunuyor. Uçakta aynı zamanda Delta’nın yüksek kaliteli ekonomi kabin ürünü olan Economy Comfort sınıfı da yer alıyor. Economy Comfort’ta uçan yolcular uçağa binmede öncelik kazanmanın yanı sıra, 4 inçe varan ek bacak alanından ve Delta’nın standart Ekonomi sınıfı koltuklarından yüzde 50 daha fazla arkaya yaslanma imkanından yararlanacaklar.

Delta, müşterilerinin yerde ve havadaki tecrübelerini geliştirmek için ürünlerinde ve hizmetlerinde bir dizi önemli yatırım yapıyor. Bunlara Delta’nın 24 Mayıs’ta açılacak olan New York-JFK’te bulunan, 1.4 milyar dolar değerindeki son model Terminal 4’ü de dahil. Türkiye ve New York arasında uçan yolcular bu yaz geliş ve gidişlerinde oldukça gelişmiş havaalanı deneyiminden yararlanacaklar. Kuzey Amerika’nın en geniş terminallerinden biri olan Terminal 4, yolculara geniş alışveriş ve yiyecek seçenekleriyle ferah bir ortam sunuyor. BusinessElite müşterileri için Terminal 4’teyer alan Delta Sky Club, eşi benzeri olmayan pist manzarasına sahip ve açık havaalanı terası olan Gökyüzü Güvertesi’ni sunuyor.

HAKKINDA:
Delta Hava Yolları her yıl 160 milyondan fazla müşteriye hizmet vermektedir. Fortune Dergisi’nin 2013 havayolu endüstrisinde Dünyanın En Beğenilen Şirketleri listesinde dünya çapında en beğenilen havayolu seçilen Delta üç yıl içinde ikinci defa listenin başında yer almıştır. Endüstri lideri küresel ağıyla Delta ve Delta Bağlantılı taşıyıcıları altı kıtada 59 ülkede 319 uçuş noktasına hizmet vermektedir. Merkezi Atlanta’da bulunan Delta’nın dünya çapında yaklaşık 80,000 çalışanı ve 700’den fazla uçağa sahip filosu bulunmaktadır. Havayolu, küresel birlik SkyTeam’in kurucu üyesidir. Air France-KLM ve Alitalia ile endüstri lideri trans-Atlantic ortak girişimine katılmaktadır.

Dünya çapındaki ortakları ile birlikte Delta müşterilerine Amsterdam, Atlanta, Cincinnati, Detroit, Memphis, Minneapolis-St. Paul, New York-LaGuardia, New York-JFK, Paris-Charles de Gaulle, Salt Lake City ve Tokyo-Narita merkezleriyle 15,000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Delta havayolu, yerde ve havada müşteri deneyimini iyileştirmek için tesisleri, küresel ürünleri, hizmetleri ve yeni teknolojilere 3 milyar $’dan fazla yatırım yapmaktadır.

 

2013-04-27
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL