Güncel

ÜRDÜN VE TÜRKİYE ARASINDA TURİZM İLİŞKİLERİ HIZ KAZANIYOR..

ÜRDÜN VE TÜRKİYE ARASINDA TURİZM İLİŞKİLERİ HIZ KAZANIYOR..

Ürdün ve Türkiye arasındaki turizm hareketlerinin artırılması için düzenlenen fam trip 28 Nisan-4 Mayıs 2013 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Ürdün Turizm Bürosu, Ürdün Seyahat Acentaları Birliği ve Türk Hava Yolları sponsorluğunda gerçekleşen “Türk Medya Grubu Ürdün Tanıtım Gezisi”, ni Türkiye’deki organizasyonunu Di-Ar /CBC Travel Yönetim Kurulu Başkanı Dilek ARAÇ ve Türk-Mısır Dostluk Derneği Başkanı Rüstem YÜKSEL koordine etti.
Törene Ürdün Türk Büyükelçisi Sedat Önal ve eşi Figen Önal da katıldı.

Heyet için düzenlenen resepsiyona protokolün yanı sıra Amman Büyükelçisi Sedat Önal ve eşi Figen Önal da iştirak etti.

Büyükelçi yaptığı konuşmasında, Akabe’den açılan İstanbul uçuş hattının öneminden bahsetti ve düzenlenen bu Fam Trip ile ilgili memnuniyetini ve tebriklerini dile getirdi.

Ürdün-Türkiye arasındaki başta turizm faaliyetleri olmak üzere pek çok alanda ilişkilerin ilerlemesine yönelik yaptığı çalışmalar ve teşvikleri nedeniyle Kral 2. Abdullah’dan da övgüyle bahseden Büyükelçi’nin konuşması büyük alkış aldı.

Medya Grubu için düzenlenen bir resepsiyonda en fazla odaklanılan nokta Ürdün’ün Türkiye’den daha fazla turist alması için yapılabilecekler üzerineydi.
Ürdün Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı ve Derbi Tour’un sahibi Samir Derbi ve Ürdün Turizm Kurulu Genel Müdürü Muhammad Qawasmi, medya grubuna hitaben yaptığı konuşmada, Türk turistlerin ülkelerini ziyaretlerinden son derece mutlu olacaklarını, emniyet ve güvenliklerinin de Ürdün Turizm Polisi tarafından sağlanacağını belirtti.

THY Amman Genel Müdürü Mazen Disi Türkiye’nin yeni hatları Mısır ve Akabe bağlantılarının Ürdün turizmine sağladığı katkıya değindi. Varolan hatların yanı sıra direkt uçuşların arttırılması yönünde çalıştıklarını vurguladı.

Medya Heyetine ilk iki gün Ürdün dini turizmini tanıtıldı ve bilgiler verildi. Son üç gün Sarp Şehri, Wadi Rum , Petra Antik Kenti ve Aqabe Kenti, Sağlık turizmi için de Ölü Deniz gezdirildi.
İzmir’den katılan seyahat acentesi sahibi ve aynı zamanda grubun rehberliğini de üstlenen Dilek Araç şu açıklamalarda bulundu:

” Travel Turkey Fuarı esnasında iki ülke nasıl daha iyi kaynaşabiliriz görüşmelerinden yola çıktık. Herşey tanıtım ile oluyor. Ürdün çok güzel ve mistik bir ülke. Özellikle yemekleri inanılmaz lezzetlerde ve tam Türklere göre. Ayrıca Türkleri ve Türkiye’yi çok seviyorlar.Kendimizi evimizde gibi hissettik.Ben ev Sahipliğinden dolayı Türk Hava Yolları’na, Ürdün Turizm Bürosu ve Ürdün Seyahat Acentaları Birliği ve emeği geçenlere çok teşekkür etmek istiyorum” dedi.

ENAT ve Ramahi Group Başkan Yardımcısı İbrahim Abu-Helil de grubu ziyaret ederik kısa bir konuşma yaptı. Büyük bir misafirperverlikle ağırlanan Türk Medya Heyeti yaptıkları izlenimlerin ardından 4 Mayıs sabahı ülkeye geri döndü..

 

2013-05-10
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL