Güncel

ATSO’DA GÖREV PAYLAŞIMI YAPILDI

ATSO’DA GÖREV PAYLAŞIMI YAPILDI

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) yeni yönetim kurulu devir teslim yaparak çalışmalarına başladı.

Yönetim kurulu, ilk toplantıda görev paylaşımı yaptı. ATSO Başkan Yardımcılıklarına Mustafa Yılmaz ve Davut Çetin, Sayman Üyeliğe ise Hüseyin Barut seçildi.

ATSO Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısında, görev paylaşımı yapıldı ve bir önceki yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla devir-teslim töreni düzenlendi.

Törende bir konuşma yapan ATSO Başkanı Çetin Osman Budak,
“Seçim teferruat, aslolan hizmet demiştik. Seçim bitti, artık seçim rekabetini geride bırakarak, hep birlikte el ele, omuz omuza ATSO ve Antalya için çalışacağız. Hem bu 131 yıllık çatı altında görev yapmanın hem de Antalya gibi ülkemizin gözbebeği bir ilin özel sektörünü temsil etmenin sorumluluğuyla çalışmaya devam edeceğiz. Hep birlikte Antalya’mızı daha ileri götürmeyi ve ülkemize daha fazla katkı yapmayı diliyorum” dedi.

Antalya kamuoyunun ve iş dünyasının ATSO’dan beklentilerinin çok yüksek olduğunu belirten Başkan Budak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Üyelerimizin ve tüm Antalya’nın bizlerden beklentisi çok yüksek düzeydedir. Toplum işadamlarından, Odalardan her alanda, her konuda çözüm ve katkı bekliyor. Üyelerimiz sektörel sorunların çözümünü beklerken, Antalya kamuoyu, Antalya’nın daha hızlı kalkınmasından tutun imar planlarına kadar her konuda bizden proje ve hizmet bekliyor.
Bir bakıma toplum, siyasetin yeterince çözüm üretmediği her konuda bizim devreye girmemizi beklemektedir. Yani, bizlerin sorumluluğu milletimizin her derdine ortak olmaktır, dertlere çözüm üretmek için bütün yolları zorlamaktır.

Her işadamının Antalya’ya hizmet yükümlülüğü vardır

Ancak, şunu özellikle vurgulamak isterim, ATSO’ya ve Antalya’ya hizmet yalnızca makam ve unvan sorumluluğu değildir. Resmi bir görevi, unvanı olsun olmasın, her işadamının bu kente hizmet yükümlülüğü vardır.

Liderlik makam ve unvan değil, hizmettir. Antalya’ya dürüst ve fedakar hizmet eden, Antalya için elini taşın altına koyan her işadamı bizim için değerlidir. Bu çerçevede önceki yönetim kurulu üyelerimizin ve meclis üyelerimizin tecrübelerinden de yararlanmaya devam edeceğiz. Onların görevi bitmedi, hizmete devam etmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

131 yıllık bir kurum olan ATSO’da geçmişten bu güne binlerce Antalyalı işadamının bu anlayışla ve büyük fedakârlıklarla hizmet ettiğini ve her gelenin çıtayı daha yukarıya taşıdığını belirten Budak, “Hepsinin Antalya’ya bir eser kazandırdığını biliyoruz. Seçimler için bayrak yarışı denir ama ben bu lafı sevmiyorum. Burada yaptıklarımız yarıştan çok hizmet aşkıdır. Tıpkı bugüne kadar görev yapan tüm yönetim kurulu üyelerimiz gibi yeni yönetim kurulumuz da o aşkla çalışacaklardır.

Bir önceki yönetim kurulu üyelerine teşekkür

Geçmiş dönemde görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Birlikte çok yoğun çalıştık. Özel işlerimizden, ailemizden feragat edip, Oda’ya çalışmaya koştuk. Ancak bu yoğun temponun kentimize yeni bir vizyon kazandırdığını, son derece önemli projelerin gerçekleşmesini sağladığını da görmek, çabalarımızın boşa gitmediğini gösteriyor. Bugün ATSO, Antalya’da dinamizmi simgeleyen kurumların başında geliyorsa 2009-2012 dönem yönetim kurulumuzun bunda payı büyüktür.

Başkan Budak, bir önceki yönetimde görev yapan mesai arkadaşlarına teşekkür ederek, toplantıya katılan Güray Parlak, Adnan Vücudi Özen, Ali Kıvrak, Mızrap Cihangir Deniz, Faruk Sayın ve Ali Peker’e hizmetlerinin anısına birer plaket verdi.

 

2013-05-17
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL